Росія відмовляє кримчанам у повторному виїзді з країни

КПВВ на адмінмежі з Кримом Фото з відкритих джерел

Правозахисники заявили, що виїхати з Криму місцеві мешканці можуть лише один раз

Кримчанам, які виїжджають з території окупованого півострова на материкову Україну, російські прикордонники вручають під розписку "повідомлення" про те, що у повторному виїзді їм буде відмовлено. Про це повідомила координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник. 

За її словами, російське правило одноразового виїзду з Криму – найбільш проблемне, з точки зору порушення прав людини.

"Незважаючи на те, що Росія не так давно внесла кілька змін у свої розпорядження і розширила критерії, за якими люди можуть в'їжджати в Крим і виїжджати з нього, обмеження все одно залишаються досить серйозними", – зазначила правозахисниця. 

Кримська правозахисна група

Так, порушення права на свободу пересування обмежує можливості кримчан отримувати освіту та інші послуги на підконтрольній території Україні. За словами Скрипник, жителі Криму неодноразово зверталися до правозахисної організації з приводу одноразового виїзду через російські КПВВ. 

"Одна жінка після попередньої поїздки хотіла виїхати ще раз на лікування. Спочатку російські прикордонники її не пропустили, потім зажадали величезну кількість документів, у тому числі таких, що підтверджують діагноз. Це теж грубе порушення – втручання в приватне життя", – додала Скрипник. 

Новини за темою: Російська ФСБ безкарно катує людей у Криму заради свідчень, – генсек ООН

Нагадаємо, перед цим правозахисники повідомили, що прикордонники Російської Федерації почали штрафувати кримчан за спробу перетнути адмінмежу з Кримом за українським паспортом. 

Loading...