Одеський окружний адмінсуд позбавив російську мову статусу регіональної в Одесі

Фото з відкритих джерел

Відповідну ініціативу подав мешканець Львова Святослав Літинський

Одеський окружний адміністративний суд визнав недійсним рішення Одеської міської ради щодо надання російській мові регіонального статусу в Одесі. Про це на своїй сторінці у Facebook написала Ірина Гаврилова.
 
"Одеський окружний адміністративний суд позбавив російську мову в Одесі статусу регіональної. Даний статус вже давно був фіговим листочком і формальністю. По суті після прийняття режимом Порошенка-Зеленського змін до мовного законодавства, цей статус не мав ніякого фізичного наповнення і не давав носіям мови зовсім ніяких прав.
 
Але тут питання принципу: мало просто взяти й позбавити прав. Потрібно зразково-показове приниження: щоб "російськомовним" навіть в голову не могло прийти, що вони мають хоч якийсь статус в цій державі, і що їм покладені хоч якісь права", - написала вона.
 
Гаврилова додала, що для "російськомовних українців" вже готові більш завзяті приниження.
 
"Хочете і далі бути "російськомовним українцем"? Відмінно. У цих хлопців готові для вас нові, ще більш завзяті приниження. Звикайте до прохолоди чужої слини на своєму обличчі. Або можете просто усвідомити потворність цього штучного терміна, і просто сказати, що ви - росіяни, чия рідна земля волею доль, хитрих планів і геополітичних розкладів віддана під окупацію політичним українцям. І що ви до цього каліцтва не маєте відношення", - резюмувала дівчина.
 
Зазначимо, що ініціативу про подання позову проявив житель Львова Святослав Літинський, який веде боротьбу з російською мовою не тільки в Одесі, а й інших містах України.
Loading...