Очільниця МОЗу назвала алгоритм дій для виявлення коронавірусу

Зоряна Скалецька Фото - скріншот

Він відповідає практиці європейських країн, запевнила Зоряна Скалецька

Міністерка охорони здоров’я України Зоряна Скалецька пояснила, яким є алгоритм дій для виявлення коронавірусу.

Про це вона повідомила під час ексклюзивного включення із зони обсервації у Нових Санжарах в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі ZIK.

"На сьогодні всі наші алгоритми відповідають практиці всіх європейських країн. Про що йде мова? Мова йде про те, що кожна особа, яка приїжджає з країни, де має місце поширення коронавірус, проходить температурний скринінг і отримує інформацію, за яких симптомів необхідно звернутися до сімейного лікаря і вживати заходів із самоізоляції, допоки вона не переконана, які у неї є захворювання. Так, власне, і відбулося у ситуації у Чернівцях. І на сьогодні ми говоримо про те, що при перетині кордону людина отримує таку інформацію, дотримується рекомендацій", – зазначила Зоряна Скалецька.

Новини за темою: Люди, які перебувають в обсервації у Нових Санжарах, здорові, - МОЗ

"При виникненні у неї симптомів, пов’язаних із ГРВІ, таких, як чхання, кашель, така особа інформує тоді лікаря і лікар вже далі діє за наступним алгоритмом. Він інформує екстрену медичну допомогу. Екстрена медична допомога з дотриманням правил епідеміологічної безпеки госпіталізує таку особу до лікарні, до інфекційної лікарні, де є свої додаткові заходи епідеміологічної безпеки, де така особа перебуває під наглядом лікарів. І, власне, там же відбувається перевірка і тестування на грип. На сьогодні є такий алгоритм, погоджений з ВООЗ", – зазначила Зоряна Скалецька.

Новини за темою: У Чернівцях запроваджують профілактичні заходи в громадських закладах через спалах коронавірусу

Міністерка продовжила: "На сьогодні у нас є підхід, що ми перевіряємо на грип, а згодом, лише коли на грип тест негативний, відправляємо на коронавірус. Сьогодні такі особи будуть поміщуватися в інфекційні лікарні для того, щоб перебувати максимально під наглядом епідеміологів і лікарів. У першу чергу, для того, щоб обмежити контакт з іншими особами, оскільки майже у 80% усіх осіб, які отримують позитивний результат на коронавірус, перебіг є досить легким і не потребує значного медичного втручання, але спостереження у лікарнях сьогодні буде максимально доречним".

Як повідомляли, 3 березня стало відомо про те, що в Україні офіційно зареєстрували перший випадок захворювання коронавірусною інфекцією.

Також повідомляли, що через коронавірус в Україні планують змінити правила виклику швидкої допомоги та лікаря.

Уряд створив спеціальний сайт, де можна знайти усю актуальну інформацію про коронавірусну інфекцію COVID-19.

У МОЗ закликали не скуповувати маски у зв'язку із підтвердженням першого випадку коронавірусу в Україні.

Loading...