live

Обласна лікарня Буковини отримала унікальний апарат штучного дихання

Апарат ШВЛ Фото з відкритих джерел

На один апарат штучної вентиляції легень сьогодні поповнилося реанімаційне відділення обласної лікарні - на Буковині. Пристрій надсучасний, про нього медпрацівники могли лише мріяти. Кажуть: такий апарат врятує не одне людське життя. 

Про це йдеться у сюжеті телеканалу "Інтер".

Зауважимо, нині у Чернівецькій обласній клінічній лікарні перебуває найбільше пацієнтів з COVID-19: семеро людей в реанімації. Інфекціоністи і анестезіологи працюють у посиленому режимі.

"Наразі у нас є 7 осіб. Частина з них мають підтверджений коронавірус. Частина з підозрою. Двоє пацієнтів, які знаходяться на штучній вентиляції легень. Решта пацієнтів - 5 - у важкому стані. На дотації кисню всі", - зазначив в. о. завідувача відділення анестезіології та інтенсивної терапії Чернівецької обласної клінічної лікарні Костянтин Дроник.

На всіх пацієнтів у лікарні - 24 апарати штучної вентиляції легень. При такому навантаженні на медзаклад, цього замало. Допомогти медикам і пацієнтам вирішили благодійники. 10 тисяч захисних масок, 19 тисяч пар рукавичок та, головне, надсучасний апарат штучної вентиляції легень. Усе закупили за сприяння Дмитра Фірташа.

"Це такий апарат супер-класу, який якраз не просто реанімаційний. А той, який потрібен у випадках, коли є хворі коронавірусом. Тобто, це такий екстра-класу апарат. Це все придбано за ініціативою нашого відомого буковинця Дмитра Васильовича Фірташа. І я тут присутній із нашими активістами - депутатами "Опозиційної платформи - За життя". І ми не словом, а ділом хочемо допомогти буковинцям. І якщо цей апарат врятує хоча б одну людину - ми будемо щасливі", - розповів народний депутат України від "Опозиційної платформи - За життя" Михайло Папієв.

Відзначимо, апарат - іноземного виробництва. Аналогів немає в жодній лікарні області.

"Які характеристики, як він працює, враховуючи його якість, я думаю наші лікарі-анестезіологи розберуться. І будуть його застосовувати при потребі. Якщо, не дай Бог, така потреба буде. Тому дуже дякую за такий подарунок", - зазначив головний лікар Чернівецької обласної клінічної лікарні Сергій Цинтар.

Своєю чергою депутат Чернівецької обласної ради Олександр Болтунов звернувся до місцевих мешканців:"Хотів би також звернутися до буковинців і попросити їх від лиця всієї комісії, від лиця лікарів - дотримуватися правил. Ми дуже переживаємо за вас. Ми піклуємося, будемо піклуватися в лиці таких поважних людей, які нам допомагають".

Подарований апарат штучної вентиляції легень передадуть у відділення реанімації. А засоби захисту розподілять між медпрацівниками.

Loading...