НЗФ не випускають з окупованого Донбасу дітей, які хочуть вступити в українські ВНЗ, - Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Повернення молоді з тимчасово окупованих територій в український освітній простір є частиною стратегії деокупації Донбасу

Незаконні збройні формування не випускають з тимчасово окупованої частини Донбасу на підконтрольну урядові територію України абітурієнтів, які хочуть вступити в українські вищі навчальні заклади. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

"Щодо ситуації на сході України, крім порушення Мінських домовленостей, надходить інформація, що дітей з ОРДЛО, які хочуть вступати в українські виші, навчальні заклади, не випускають на територію вільної України", - розповів голова уряду.

Він доручив віцепрем'єр-міністру з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексію Резнікову взяти цю ситуацію на особистий контроль.

"Підключайте до цього Міністерство освіти, аби не зірвався процес, і діти (з окупованих територій, — ред.) могли отримати освіту в наших навчальних закладах", - зазначив Шмигаль додавши, що повернення молоді та дітей з тимчасово окупованих територій в український освітній та культурний простір є частиною стратегії деокупації Донбасу.

Новини за темою: Вступ абітурієнтів з окупованих територій у ВНЗ без ЗНО: Для чого потрібен цей закон і що з ним не так?

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський підписав закон, що дозволяє дітям з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей і Криму вступати до всіх вишів України без необхідності здачі ЗНО.

Loading...