Новий держстандарт середньої освіти стане для українських педагогів непростим викликом, – Макаренко

Колишня радниця міністра освіти і науки України Оксана Макаренко Скріншот відео

У ньому закладений зміст, за яким навчаються діти у найсучасніших школах світу, зазначила ексрадниця міністра освіти і науки України

Державний стандарт базової середньої освіти, затверджений урядом, дозволить продовжити реформу "Нова українська школа". Для українських педагогів він стане непростим викликом: потрібно буде багато нового вивчити й опанувати нові компетентності не лише дітям, а й вчителям.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявила колишня радниця міністра освіти і науки України, співзасновниця ГО "Батьківський контроль" Оксана Макаренко.

Оксана Макаренко прокоментувала рішення українського уряду, який затвердив державний стандарт базової середньої освіти, зауваживши, що це стандарт, якого всі чекали, оскільки він дозволить продовжити реформу "Нова українська школа".

"Там закладені рамки європейських компетентностей, по суті, той зміст, за яким навчаються у найсучасніших школах світу ті діти, які ходять у школу в Європі і в інших цивілізованих країнах, і з 2022 року наші діти так само зможуть навчатися за цим новим змістом", – сказала Оксана Макаренко.

За її словами, стандарт ґрунтовно опрацьований, він пройшов громадське обговорення, його розробляли за допомогою найкращих українських фахівців та міжнародних експертів.

"Що головне: він містить дуже конкретні, чіткі результати, які можна виміряти, і ці результати стосуються не тільки математики чи вміння читати, а таких компетентностей, як розвиток емоційного інтелекту, як вміння вчитися упродовж життя, підприємливість… Дуже-дуже багато хороших інноваційних речей. Очевидно, з ним ще доведеться ретельно познайомитись, можливо, вносились якісь зміни під час обговорення і коли він проходив стадію до ухвалення рішення. І тоді можна буде вже сказати, чи на 100% він нас задовольняє, але це однозначно хороше рішення, яке дозволить продовжити реформу і наступного року вже почати пілотувати цей новий державний стандарт у пілотних класах", – сказала Оксана Макаренко.

Новини за темою: Жодна людина не має отримувати менше, ніж отримувала, – Бабак про виплати освітянам

На її думку, для українських педагогів це буде непростий виклик: потрібно буде багато нового вивчити, опанувати нові компетентності не лише дітям, а й вчителям.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив державний стандарт базової середньої освіти, який запрацює з 2022 року.

Раніше виконувач обов'язків міністра освіти Сергій Шкарлет заявив, що заклади освіти можуть самі формувати графік освітнього процесу, зокрема приймати рішення щодо початку канікул. 

Loading...