live

Новосад запропонує реформування заробітних плат освітян

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад РБК-Україна

Зараз розробляють всю необхідно-правову норму, аби 74 тисячі молодих вчителів, які мають невеликий стаж роботи, протягом року отримали одноразову матеріальну підтримку у вигляді 21 тисячі гривень

Заробітні плати в освіті — це одне з ключових і найболючіших, тому що молода людина, яка приходить до школи, в середньому отримує 4173 гривні заробітної плати. Така заробітна плата складається переважно з окладу, з мінімальних надбавок за престижність праці. І в ситуації, коли заробітну плату вчителя формують надбавки, премії, а не оклад, складається ситуація, що ті вчителі, які молоді, які лише прийшли, вони отримують дуже мало.

Про це в інтерв'ю Радіо НВ сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад

"На цей рік ми, як уряд, заклали у бюджет 2020 року 1,5 мільярди гривень для підтримки саме молодих вчителів. Зараз розробляємо всю необхідно-правову норму, аби 74 тисячі молодих вчителів, які мають невеликий стаж роботи, протягом року отримали одноразову матеріальну підтримку у вигляді 21 тисячі гривень. Це може бути приємним бонусом, але це не є системною відповіддю. Я це чудово розумію, це розуміє уряд. І тому реформування системи заробітних плат, те, як ми їх нараховуємо, як ми оцінюємо роботу різних категорій вчителів, це одне з завдань для уряду на 2020 рік",  зазначила міністерка.

За її словами. до першого квітня МОН має показати, презентувати перший нарис концепції реформування заробітних плат в країні. "Найважче, що в цій ситуації є, — це знайти додатковий ресурс. Для мене в цьому питанні є дві проблеми. Перше, нам потрібно загалом переглянути, як ми зарплату нараховуємо. Тому що ситуація, коли оклад складає менше ніж 50% від заробітної плати, — це ненормальна ситуація", – сказала Новосад.

Нагадаємо, міністр освіти і науки Ганна Новосад визнала невдале формулювання щодо зарплати 36 тисяч гривень.

Loading...