Нові Санжари: Очільниця МОЗ Скалецька вирішила пожити в обсервації з евакуйованими українцями

Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька Фото з відкритих джерел

Таким чином чиновниця хоче переконати мешканців Нових Санжар, що хвилюватися немає причин

Міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька вирішила приєднатися до евакуйованих із китайського Уханя в обсервації медичного центру НГУ у Нових Санжарах, що на Полтавщині. Про це вона заявила на своїй сторінці у Facebook.

"Я прийняла рішення приєднатися до людей в обсервації. Разом з ними я проведу наступні 14 днів, в одному приміщенні, в тих самих умовах. Сподіваюсь, що моя присутність заспокоїть як тих, хто знаходиться в Нових Санжарах, так і решту країни", - зазначила вона.

За її словами, міністерство ретельно готувалося до евакуації та підготувало безпечні умови перебування в обсервації, врахувавши всі стандарти ВООЗ та практику інших країн, які здійснили евакуацію своїх громадян з Китаю.

"Ще раз хочу наголосити: ці люди – наші співвітчизники, вони нам не чужі. Ми живемо в одній країні та мусимо дбати про їхнє здоров’я і безпеку. Те, що відбувалося сьогодні, та паніка і несприйняття, негатив та агресія дуже мене вразили. Ще більше вони вразили людей, евакуйованих з Китаю. Тому прошу вас висловити їм слова підтримки і подяки за те, що вони погодились провести в ізоляції два тижні задля безпеки нас усіх. Сподіваюсь, що моя персональна поведінка сприятиме втихомиренню ситуації та примиренню. Це необхідно нам усім", - додала вона.

Міністерка подякувала усім тим, хто працював над евакуацією та особливо – екіпажу літака, медикам і всій команді супроводу, які добровільно озвались здійснити евакуацію та провести наступні 14 днів разом з усіма в ізоляції.

Як повідомляли, 20 лютого зранку у Борисполі помітили людей у захисних костюмах. Згодом стало відомо, що о 9:40 літак з евакуйованими українцями з Уханя прибув до "Борисполя" на дозаправку і попрямував до Харкова. Звідти евакуйованих громадян повезли до медичного центру НГУ у Нових Санжарах (Полтавська область).

Додамо, під Полтавою протестувальники заблокували в'їзд до села та запалили шини через повернення українців з Китаю. У МВС закликали жителів Полтавщини не порушувати закон під час акцій, пов'язаних з прибуттям українців з Уханя.

Згодом невдоволені місцеві жителі влаштували протести проти приїзду громадян України з Китаю. Під час акцій сталися сутички та масові зіткнення. Розгнівані демонстранти кидали каміння та бруківку в автобуси, де знаходилися перелякані українці. 

Під час заворушень поранення отримали 9 працівників поліції та один цивільний

Loading...