Нобелівський комітет зробив Івана Франка "російським" громадянином

Такі дані вказані в базі номінантів Нобелівської премії

Іван Франко

На сайті Нобелівського комітету у базі номінантів на престижну премію у довідці про українського письменника Івана Франка вказали, що він походив із Російської Федерації. Про це напиcав на своїй сторінці у Facebook директор музею Франка у Львові Богдан Тихолоз.

"На офіційному сайті Нобелівського комітету Франко раптом став громадянином... Російської федерації!!! Саме так визначено країну (country), з якої походив номінант, у базі даних номінацій на премію з літератури у 1916 році", - написав Тихолоз і уточнив, що письменник завжди був підданим Австрійської (із 1867 року Австро-Угорської) імперії, хоча декілька разів і відвідував Київ та Одесу, що були частиною тогочасної Російської імперії.  

Про "російське громадянство" Каменяра свідчить й інформація на сайті Нобелівського комітету.

Як зазначається, Івана Франка номінували на Нобелівську премію з літератури в 1916 році. З відповідним листом до Нобелівського комітету звернувся віденський професор, отець доктор Йосиф Застирець, відповідну ініціативу підтримав шведський історик і громадський діяч, член Шведської королівської академії Гаральд Ґабрієль Є́рне. 

Богдан Тихолоз заявив, що Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка виступає з ініціативою офіційного звернення до Нобелівського комітету з вимогою виправити прикру помилку в атрибуції громадянства Івана Франка як номінанта на Нобелівську премію з літератури 1916 року. 

Він також уточнив, що українська сторона готова надати копії усіх потрібних документів, які підтверджують Франкове підданство Австрійської імперії.

Нагадаємо, Міжнародний Центр "Незалежне посольство миротворців", Міжнародний Арт-центр "Klas’s Arts Center San Francisco", Асоціації "Міст Пегасу" та "Форум миру" назвали Послів миру – лауреатів Міжнародної літературної премії миру за 2020 рік. Одним із лауреатів стала письменниця зі Львова Олена Лань. 

 

Loading...