Нобелівські лауреати цього року отримають на 110 тисяч доларів більше

Нобелівська премія

Цьогорічних лауреатів Нобелівської премії оголосять 5-12 жовтня в онлайн-режимі

Голова Фундації Нобеля Ларс Хейкенстен заявив, що цьогорічний призовий фонд Нобелівської премії буде збільшено на 1 млн шведських крон (110 тис. доларів), а загальна сума складе 10 млн крон (1 млн доларів). Про це повідомляє Reuters.

"Рішення прийнято у зв'язку з тим, що наші витрати та сума капіталу знаходяться в стабільному співвідношенні", - сказав Хейкенстен.

Крім того, голова, який йде у відставку наприкінці цього року, додав, що Фонд й надалі має намір збільшувати призову суму "час від часу".

Довідка:

Фундація Нобеля заснована 29 червня 1990 року як приватна організація спеціально для управління фінансами та адмініструванням Нобелівських премій. 

Фундація виникла як заповіт і останнє бажання Альфреда Нобеля. Він залишив 94% своїх статків (31 мільйон шведських крон) на заснування та забезпечення п'ятьох Нобелівських премій.

Сума премії не фіксована, вона змінювалася з роками. Спочатку вона становила 150 тис. шведських крон, в 1981 році зросла до 1 млн крон. У 2000 році вона збільшилася до 9 млн, а у 2001-му - до 10 млн. Через глобальну кризу 2008-2009 років призові виплати були скорочені до 8 млн крон у 2012 році, а у 2017-м знову збільшилися до 9 млн крон.

Цьогорічних лауреатів Нобелівської премії з медицини, фізики, хімії, літератури, миру та економіки оголосять 5-12 жовтня. 

Новини за темою: Путіна знову висунули на Нобелівську премію миру

Раніше повідомлялося, що традиційна церемонія вручення Нобелівських премій в Стокгольмі з особистою участю лауреатів скасована через пандемію коронавірусу.

"Церемонія нагородження транслюватиметься по телебаченню з мерії Стокгольма, де присудження призів цього року буде об'єднано з елементами з різних частин світу. Взяти участь зможе тільки невелика аудиторія", - зазначили організатори.

Loading...