Ніякого лікування раку содою: У МОН пообіцяли вилучити недоречні вислови з підручника

Фото з відкритих джерел

Провину за помилку у відомстві поклали на попереднє керівництво

У Міністерстві освіти та науки пообіцяли вилучити текст про лікування онкології за допомогою соди з підручника "Хімія" для 9 класу, а також заявили про спробу дискредитації керівництва відомства. Про це повідомляє пресслужба МОН

"У спробах дискредитації керівництва Міністерства освіти і науки України автори маніпуляцій доходять до крайнощів. Тому ще раз роз'яснюємо питання появи в українських школах неякісних підручників із неточностями, помилками та недоречним змістом", - йдеться у повідомленні.

У МОН розповіли, що історія зі скандальним підручником з хімії для 9 класу, де міститься згадка про "лікування раку содою", бере свій початок у 2017 році. Тоді підручник пройшов конкурсний відбір, під час якого його аналізували три експерти:

  • Ганич О.В. (учитель хімії Сторожницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ужгородської районної ради Закарпатської області, старший вчитель);
  • Філоненко І.О. (завідувач НМЦ природничо-математичної освіти і технологій Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка);
  • Мілюкін М.В. (провідний науковий співробітник відділу аналітичної хімії та радіохімії Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України, доктор хімічних наук, старший науковий співробітник).

Новини за темою: МОН: Коронавірус не є професійним захворюванням вчителів, тож не варто розраховувати на страхування

Результати дослідження вищезгаданих експертів розглядала створена наказом МОН конкурсна комісія, яка, своєю чергою, дійшла висновку про можливість надання підручнику "Хімія" для 9 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Савчин М.М.) грифа "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України".

За підсумками вибору закладами освіти підручник був надрукований накладом 40 175 примірників у 2017 році за міністра освіти і науки України Гриневич Л.М. та керівника Інституту модернізації змісту освіти Ткаченка В.В.

Як зазначили у МОН, Інститут модернізації змісту освіти, коментуючи ситуацію щодо цього підручника, у відповідь на запити засобів масової інформації оприлюднив позицію авторки та експертів, які проводили відповідну експертизу та схвалювали підручник до друку.

"Надані пояснення ІМЗО не є позицією самого Інституту і, тим паче, не є виправданням сумнівного змісту підручника. Наразі ІМЗО вживає заходів щодо вилучення недоречних висловів про застосування соди у підручнику "Хімія" для 9 класу. Про вжиті заходи буде повідомлено додатково", - пообіцяли у міністерстві.

Новини за темою: Багато помилок і неточностей: У МОН кардинально змінять підхід до відбору шкільних підручників

Нагадаємо, нещодавно у шкільному підручнику з хімії за 9 клас помітили інформацію про те, що сода має профілактичні та лікувальні властивості при онкологічних захворюваннях.

Згодом у Міністерстві освіти і науки України відповіли, що інформація у підручнику за 9 клас з хімії, де харчова сода нібито лікує рак, сприяє розвитку критичного мислення в учнів, тому наразі немає підстав для скасування з підручника грифу "рекомендовано Міністерством". 

Loading...