Нічому радіти, – Володимир Кацман про рейтинг України в "Індексі свободи преси"

Політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

"Твердження про те, що для безпеки журналістів зроблено недостатньо, я виніс би на перше місце"

В Україні недостатньо зроблено для безпеки журналістів і забезпечення свободи слова.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Заслужений журналіст України прокоментував рейтинги України в "Індексі свободи преси" від "Репортерів без кордонів".

"Я твердження про те, що недостатньо зроблено для безпеки журналістів, виніс би на перше місце, тому що головна втрата наша – це те, що ми радіємо зараз поліпшенню наших показників свободи слова просто з тієї причини, що, вибачте, нікого з журналістів за цей час наразі, слава Богу, не вбили, не побили, не вчинили акти насильства над ними. Тому і радіємо, що трошки в цьому місці, в частині рейтингу свободи слова, трохи піднялися, а насправді нічому особливо радіти", – заявив Володимир Кацман.

Експерт нагадав про нерозслідуване вбивство журналіста Олеся Бузини, убивства Георгія Гонгадзе та Ігоря Александрова, черкаського журналіста-розслідувача Володимира Комарова, обстріл телеканалу "112 Україна" та багато інших злочинів проти представників ЗМІ.

Новини за темою: Медведчук назвав імена причетних до знищення свободи слова в Україні

Як повідомляли, Україна вперше з 2009 року увійшла в сотню "Індексу свободи преси" від організації "Репортери без кордонів". Країна піднялася на шість позицій – на 96 місце. Проте назагал Україна погіршила свою оцінку на 0,06 бала й тепер її індекс – 32,52 (чим нижче число, тим кращим вважається результат), тобто просування України в рейтингу відбулося за рахунок гірших показників інших держав.

Раніше повідомляли, що Україна піднялася на 13 позицій в рейтингу економічної свободи, але залишилася останньою серед країн Європи.