"Ні – цензурі": У центрі Києва протестували проти наступу на свободу слова

Акція "Ні - цензурі" Фото - скріншот

Закон про дезінформацію Бородянського спрямований на повне викорінення свободи слова в Україні, кажуть активісти

"Ні – цензурі" – активісти розгорнули кількаметровий банер із таким закликом у столиці, на Майдані Незалежності. Десятки активістів, які вийшли на акцію протесту, вимагали не закривати рота ЗМІ.

Про це повідомили в ефірі телеканалу ZIK.

Активісти наголошують, що українське суспільство має право на те, щоб чути різні точки зору, проте нині влада тисне на незалежні медіа методами попередників.

Ідеться, зокрема, про телеканал ZIK. Так, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення кілька разів призначала телеканалу позапланові перевірки. Це у регуляторі пояснюють тим, що їм не подобаються висловлювання гостей ефіру, попри те, що майданчик працює у прямому ефірі, тож контент не підлягає редакторським правкам.

"Цензуру намагалася запровадити кожна влада, починаючи від Януковича. Далі був Порошенко, який був його міністром, і так само намагався ваші канали – "112", ZIK, NewsOne – цензурувати, намагався заборонити, забрати ліцензії і припинити ефіри. Сьогодні Зеленський, який попередніх двох розважав на корпоративах, вдається до того ж. Усі українські канали мають право на існування, мають право на те, щоб висловлювати свою позицію прямо, і народ сам управі вирішувати, де правда", – заявив лідер Руху "Традиція і порядок" Богдан Ходаковський.

Новини за темою: Місія ООН - Мінкульту: Боротися з дезінформацію необхідно, але не за рахунок обмеження свободи медіа

Активіст продовжив: "Закон про цензуру медіа, який Бородянський і компанія гучно називають законом про дезінформацію, спрямований на повне викорінення свободи слова в Україні. Важко уявити, щоб у нормальній цивілізованій країні влада і держава втручалися у роботу ЗМІ. Цей законопроєкт, на мою думку, спрямований на те, щоб влада могла показувати те, що їй вигідно, але приховувати свій непрофесіоналізм, некомпетентність і тотальну корупцію в органах влади. Цей закон суперечить не лише Конституції України, він суперечить здоровому глузду".

Додамо, аналогічні акції відбуваються по всій Україні. Нещодавно, нагадаємо, у центрі Львова активісти заклеїли собі роти на знак протесту проти наступу на свободу слова.

Як повідомляли, у Раді Європи стурбовані окремими положеннями законопроєкту Міністерства культури №2693 про дезінформацію.

Раніше голова НСЖУ Сергій Томіленко заявляв, що законом про дезінформацію відбувається цинічна спекуляція на незахищеності журналістів.

Додамо, у Києві журналістів не пустили на захід, де обговорювали законопроєкт "Про медіа".Loading...