Незабаром лікарням можуть понизити виплати за безпідставні госпіталізації, - Ляшко

Віктор Ляшко Фото з відкритих джерел

За його словами, лікарні не можуть маніпулювати із госпіталізованими, аби отримувати більше грошей

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що найближчим часом Міністерство охорони здоров'я хоче запровадити понижувальний коефіцієнт за безпідставну госпіталізацію. Про це він розповів в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна". 

За словами Ляшка, по "ковідному пакету" не платять за кількість пацієнтів або проліковані випадки, тому у цьому питанні медзаклади не можуть маніпулювати і отримувати більше грошей, навпаки зараз МОЗ розглядає можливість ввести понижувальний коефіцієнт за безпідставну госпіталізацію.

Також санітарний лікар пояснив, що сума коштів, яка виплачується закладу охорони здоров'я, взагалі не залежить від кількості хворих на COVID-19 або пацієнтів з підозрою, які перебувають у цьому закладі. 

Новини за темою: За добу в Україні підтвердили майже 2 тисячі випадків коронавірусу

"Наразі лікарням платять за кількість бригад. Тобто якщо у лікарні є, приміром, 100 "ковідних" ліжок, то в неї може бути певна кількість бригад, у яких є реаніматологи, інфекціоністи, медсестри. Бригада створюється на певну кількість ліжок, які зайняті пацієнтами. На бригаду сплачується певна сума – 17 тис. грн на місяць. Що більше таких бригад, то більша сума приходить на лікарню. Якщо, скажімо, в інфекційній лікарні 10 бригад, вона отримує 1,7 млн грн на місяць, якщо більше - отримує більше. Ми не включаємо в боротьбу із коронавірусом всі лікарні одразу, щоб не розпорошувати весь ресурс і медичну допомогу. Ми хотіли локалізувати всіх хворих у певних закладах охорони здоров'я, на це нам виділили 15 млрд грн, і ми їх використовуємо через НСЗУ (Національну службу здоров'я, - ред.)", - розповів Ляшко.

Новини за темою: У МОЗ назвали три міста із загрозою спалаху COVID-19

Нагадаємо, протягом минулої доби, 26 серпня, в Україні від коронавірусу померли 49 осіб, що є антирекордом для країни

Loading...