Неоплачені зобов’язання Держказначейства зросли до 15 млрд гривень, - експерт

Фото з відкритих джерел

Експерт стверджує, що залучення коштів вирішить проблему

Протягом останнього тижня неоплачені зобов’язання Держказначейства зросли до 15 млрд гривень. Про це повідомив ексзаступник міністра економіки Павло Кухта у Facebook.

"Станом на сьогодні, наявні неоплачені фінансові зобов'язання Казначейства становлять майже 15 млрд. З них 6,5 млрд - по захищених статтях видатків, 8,5 млрд - по незахищених статтях", - написав Кухта.

За його словами, "наприкінці 2019 року, коли теж були проблеми з бюджетом, тижневий показник неоплачених зобов’язань не перевищував 5,2 мільярда", проте цьогоріч лише двічі показник наближався до 6 мільярдів.

Він вважає, що всередині органів влади також є скарги щодо несплати по рахунках: відрядження та лікарняні.

Експерт стверджує, що залучення коштів вирішить проблему.

"Зрозуміло, що єдиний нормальний вихід - швидко виконати умови МВФ та залучити кошти у вигляді запозичень. Це, принаймні, знизило б масштаб бюджетної кризи та дозволило б без проблем профінансувати програму підтримки економіки під час локдауну, який вже почали анонсувати", - додав Кухта.

Новини за темою: Новий локдаун вдарить по ВВП та валютному курсу, – економісти

Нагадаємо, раніше Національний банк України опублікував графік планових платежів за зовнішнім боргом в іноземній валюті  станом на 1 жовтня 2020 року. Зокрема, за IV квартал 2020 року Україна повинна виплатити 5,834 млрд доларів, з яких 72 млн доларів - це борг Міжнародному валютному фонду.

Loading...