Немиті і нечесані діти: Реакція соцмережі на заяву депутата Галини Янченко

Галина Янченко Фото з відкритих джерел

У "Слузі народу" черговий скандал, пов'язаний з некоректними висловлюваннями депутатів. Цього разу відзначилася Галина Янченко, яка назвала дітей, що живуть на Донбасі, "немитими і нечесаними". Це викликало бурхливу реакцію в соцмережах. "Страна" зібрала думки користувачів на черговий депутатський перл.

"Десь немиті, десь нечесані". Що сказала Янченко

Галина Янченко - дружина колишнього віцегубернатора Донецької області Віктора Андрусіва. Скандальну заяву вона зробила в ефірі телеканалу NewsOne, беручи участь у програмі "Свої".

Спочатку депутат заявила, що жителі українських міст і населених пунктів повинні самі вирішувати, як будуть називатися вулиці та інші об'єкти. На питання ведучої, чому, в такому випадку, в частині регіонів Донбасу не будуть проводитися місцеві вибори, депутат відповіла так:

"Ви змішуєте дві теми. Але, раз ви постійно піднімаєте тему і постійно торкаєтеся Володимира Зеленського, я б теж хотіла прокоментувати, як представниця його команди. У мене старша дитина пішла в третій клас. Ви знаєте, про що я думала весь день 1 вересня, - що цей рік, він унікальний і він по-трагічному навіть унікальний, тому що фактично в цьому році в школу пішли діти, що народжені були в 2013-14 році. На Донбасі це діти, які ось народилися і вони все життя живуть в обстрілах, війнушках, підвалах, десь немиті, десь нечесані... на лінії розмежування", - заявила нардеп.

На запитання журналістки про те, чому на Донбасі "немиті і нечесані" діти, Янченко відповіла, що її чоловік (Віктор Андрусів, - ред.) у 2015-2016 роках був заступником голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації і вона "об'їздила всю Донецьку область, всі нулівки, всі КПВВ і бачила все особисто".

Цікаво, що заява Галини перегукується з тим, що про дітей Донбасу говорив експрезидент Петро Порошенко. "У нас діти підуть в школи і дитячі садки, у них діти будуть сидіти в підвалах", - описував президент свою стратегію "виграшу" України на Донбасі.

Наступного дня, після бурі в мережі, Янченко вибачилася і пояснила, що вона не мала на увазі нічого образливого.

"Вважаю, що політики повинні вміти визнавати свої помилки. Тому хочу вибачитися за своє висловлювання в ефірі одного з телеканалів про дітей, які живуть на лінії розмежування на сході України.

Я часто бувала на Донбасі в період 2015-2016 років, саме тоді йшли найбільш запеклі бої. Я неодноразово бачила нещасних людей, які дійсно, цілими сім'ями, разом з дітьми, регулярно ховалися в підвалах або сховищах, ховаючись від бойових дій. У цих дітей набагато складніше доля і життя. Саме це я мала на увазі, коли я говорила про дітей Донбасу, які, на жаль, за 6 років війни не знають іншого, ніж життя в постійній небезпеці.

Розумію, що слова, сказані в ефірі, вже не повернути. Закликаю українські ЗМІ також поставитися до цього з розумінням, будь ласка, не використовуйте мій некоректний вислів для розпалювання ненависті", - написала нардеп.

Facebook

Скандал з "неякісними дітьми"

Це не єдине скандальне висловлювання депутатів "Слуги народу" про дітей. Так, раніше голова комітету соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, яка прославилася листуванням в Раді про секс на новому матраці, заявила, що у безробітних народжуються діти низької якості, і завела мову про стерилізацію громадян без працевлаштування.  

Про це вона сказала під час публічної онлайн-лекції в Київській школі економіки.

"Коли демографічно надаємо такі кошти, які використовуються сім'єю, і народження дитини відбувається не для того, щоб надати їй рівні права, освіту, а для того, щоб отримати матеріальну допомогу, то ми отримаємо, скажу жорстко, дітей дуже низької якості. Вони призводять до того, що теж сідають на державні кошти", - заявила народна обраниця.

Вона навела як приклад Велику Британію і Сінгапур, де вживають суворих заходів для боротьби з безробітними.

"Велика Британія в цьому сенсі дуже жорстока по відношенню до тих, хто не працює. У них навіть колись був заступник міністра соцполітики, який сказав, що той, хто хоче отримати соціальну допомогу, повинен бути стерилізований. Ось така жорстока політика. Хочу сказати, що дуже часто Лі Куана Ю (експрем'єр Сінгапуру, - ред.) згадують, що там дуже хороший Сінгапур. Лі Куан Ю стерилізував жінок, у яких не було вищої освіти", - сказала Третьякова.

Вона пояснила, що такими методами влада інших країн "викорчовували в нації елементи, які не є захисниками і годувальниками".

Після скандалу і пропозицій покинути пост голови комітету, який повинен займатися захистом соціально незахищених українців, Третьякова заявила, що нікуди не піде, а випади щодо неї - це булінг.

Вона додала, що всі мають право на помилку в публічних виступах і зазначила, що "тримається поки" тільки завдяки підтримці її рідних, президента Зеленського і друзів.

Пізніше у фракції "Слуга народу" принесли вибачення за слова Галини Третьякової.

"Елітна і чесана". Реакція соцмереж

На слова Янченко відреагувала ведуча телеканалу "112 Україна" Юлія Колтак, яка порадила їй покинути Раду.

"Через хвилин двадцять Янченко вибачилася. Але я, як виходець з Донбасу, яка, до речі, теж закінчувала школу вже під час початку бойових дій в 2014 році, можу порадити немитій і нечесаній Янченко засунути свої вибачення в одне місце і скласти депутатський мандат. Фу", - написала Колтак.

Facebook

"Елітна знайшлася. Ці діти кращі, ніж всі, хто сидить під куполом на Грушевського", - відреагувала ведуча блогу "Ясно.Понятно" Олеся Медведєва.

Facebook

Голова Житлового союзу України Олександр Скубченко написав, що ось це ось "немиті і нечесані" - це і є те "місто-сад", яке президент Зеленський побудував за рік на Донбасі.

"Слуга" Янченко розповіла, що цього року на Донбасі в школу вперше підуть діти, які не знають, що таке мир: "це діти, які народилися і все життя живуть в обстрілі, у війнушках, в підвалах. Десь немиті, десь нечесані".

Все за заповітами Порошенка: "наші діти 1 вересня підуть до школи, а їхні діти сидітимуть у підвалах". Зеленський все продовжив. Ось це ось "немиті і нечесані" - це і є те "місто-сад", яке він побудував за рік на Донбасі.

Ви все ще чекаєте миру від Зеленського? Від Зеленського, який за рік, незважаючи на купу обіцянок, не змінив на краще нічого навіть на контрольованій частині Донбасу? Подивіться на його команду — з ними він до миру не прийде. Для них "там людей немає", є тільки "немиті і нечесані" діти", - поділився Скубченко.

Facebook

Колишній депутат Олександр Онищенко написав, що Галина Янченко після цих слів повинна вибачитися з трибуни парламенту.

"Слуга народу" Галина Янченко в програмі "Протистояння" на каналі NewsOne назвала дітей на Донбасі немитими і нечесаними. А братовбивчу війну, що триває вже сім років, іменує "войнушкой". Сподіваюся, дівчина не висловлює позицію всієї партії.

Зламалася риторика миру. На Донбасі гинуть діти. Вважаю, пані Янченко повинна вибачитися з трибуни парламенту. А керівництво партії має обов'язково відреагувати на такі слова в ефірі. Щоб рейтинг остаточно не впав", - написав Онищенко.

Facebook

Журналіст Олена Скидан запропонувала "сходити в сад" всій "моноущербній бригаді".

"Помита і почесана "слуга" Янченко назвала неповнолітніх громадян України "брудними і нечесаними дітьми Донбасу": "Цього року в школу пішли діти, які народжені були в 2013-14 році. На ДАнбасі це діти, які народилися і вони все життя живуть в обстрілах, вАйнушках, пАдвалах, десь немиті, десь нечесані...".

Ідіть в сад і швидко всією своєю "моноущербною" бригадою, і не попадайтеся більше", - написала Скидан.

Facebook

Loading...