Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Нелюдські умови: Епідеміолог назвав, де найбільша загроза інфікуватися COVID-19

Фото з відкритих джерел

Треба було готувати транспортну систему, каже Андрій Александрін

На сьогодні транспорт є найбільшою соціальною загрозою для розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 серед українців.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив епідеміолог, голова Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.

Медик зауважив, що жорсткий карантин в Україні може бути вимушеним заходом. За його словами, Україна вже наближається до того, щоб запровадити локдаун, адже система охорони здоров’я на сьогодні не може впоратися із ситуацією.

"Скільки у нас додаткових ліжок не відкривали б, звичайно, вони будуть нести певну допомогу, але ми повинні розуміти, що у нас вже закінчився медичний персонал. І медичний персонал працює з останніх сил, бо величезне навантаження, особливо за останні два місяці, яке лягло на плечі медичних працівників... У нас немає другої хвилі COVID-19, це у нас іде наростання першої хвилі, але ми відзначаємо, що медичні працівники почали хворіти COVID-19 по другому колу", – сказав Андрій Александрін та зауважив, що серед медиків почалася друга хвиля коронавірусу.

Новини за темою: За кордон при коронавірусі: Які країни відкриті для українців і куди бігти, якщо захворів на COVID "на чужині"

Епідеміолог зауважив, що "карантин вихідного дня" неефективний, адже з понеділка люди їздять переповненим громадським транспортом, де немає вентиляції, відтак всі карантинні обмеження просто нівелюються.

"Коли ми говоримо або починають міркувати про те, впроваджувати локдаун чи не впроваджувати, а при цьому транспорт у нас залишається працювати, ось я якраз вважаю, що на сьогодні транспорт є найбільшою соціальною загрозою для розповсюдження COVID-19 серед суспільства, тому що наш транспорт, практично весь, неможливо використовувати як безпечний, тому що там немає ні вентиляції жодної, ні провітрювання. І в тих умовах, в яких їздять наші люди, – це, м'яко кажучи, нелюдські умови. Тому потрібно було до цього готуватися, і, як мінімум, готувати транспортну систему", – наголосив Андрій Александрін.

Новини за темою: KSE прогнозує до 33 тисяч жертв коронавірусу в Україні до кінця року

Нагадаємо, станом на ранок 23 листопада в Україні лабораторно підтверджено 635 689 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За весь час пандемії в Україні захворіло – 635 689 осіб, одужали – 291 060 осіб та 11 075 – летальних випадків. За останню добу в Україні зафіксовано 10 945 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них 491 дитина та 447 медпрацівників), побороти хворобу змогли 4143 пацієнти, а жертвами хвороби стали 124 особи.

Як повідомляли, науковці встановили, що імунітет до коронавірусу в осіб, які їм вже перехворіли, може тривати роками.

Додамо, Всесвітня організація охорони здоров'я застерігає від лікування коронавірусу COVID-19 антибіотиками. В Європі можливе зростання стійкості до антибіотиків через неправильне використання цих препаратів під час пандемії.

Loading...