live

"Небезпечна примірка": Лікар назвала, чим можна заразитися в магазинах

Ілюстративне зображення Фото з відкритих джерел

Одним із основних симптомів зараження є свербіж

Лікар-дерматовенеролог Катерина Макарова заявила, що примірка одягу з магазину може становити небезпеку для здоров'я людини. Про це повідомляє Ukrhealth.
 
Як зазначається, в одязі з магазину можуть жити деякі види паразитів та шкідливі мікроорганізми. А саме, одним із найпоширеніших небезпек є платтяна воша.
 
 "Якщо вона (воша - ред.) потрапляє на ваш шкірний покрив, вважайте, що ваша пісенька проспівана. Водиться вона в "засіках" будь-якого "ураженого" одягу, вибираючи найпотаємніші місця, – кишені — всілякі складки і шви, — пояснила Макарова.
 
Зокрема, укуси цієї комахи є небезпечними для здоров'я та можуть викликати свербіж, печіння і коросту. Більше того, у місцях укусу часто з'являються набряки та неприємні відчуття.
 
За словами лікарки, помітити паразита важко через маленький розмір комахи. Попри те, що самки платтяної воші в середньому живуть 45 днів, за цей час комаха встигає відкласти щонайменше 100 яєць.
 
Ще однією небезпекою примірки одягу є короста. Це захворювання, зазвичай, проявляється вже на другий день після зараження. Зокрема, основним симптомом корости є свербіж, який найсильніше вражає пахові западини, живіт та стегна.
 
Крім цього, у примірочних нерідко можна підчепити грибкові захворювання. А саме, головними симптомами зараження є  лущення шкіри, свербіж на стопах та ураження нігтьової пластини, яка може забарвитися в блідо-жовтий колір.
 
У зв'язку з цим експертка порадила після покупки одягу прасувати його на високій температурі з виворітного боку.
 
Нагадаємо, нещодавно лікарі заявили, що помідори можуть бути небезпечними для здоров'я людини та розширили список протипоказань.
Loading...