Не лише комуналка: У Мінсоцполітики пояснили, які види послуг відшкодовують субсидії

В Україні змінилися умови оформлення субсидії

Фото з відкритих джерел

Субсидія може поширюватися на п'ять видів послуг

В Україні у вигляді житлових субсидій держава відшкодовує витрати на оплату п'яти видів послуг. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства соціальної політики. 

Як зазначається, держава відшкодовує такі витрати:

  • житлові послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком;
  • комунальні послуги: постачання та розподіл природного газу, постачання та розподіл електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, поводження з побутовими відходами;
  • внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку,
  • абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами,
  • витрати на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив (далі - об’єднання).

Також для сімей, які використовують для опалення тверде паливо, а для приготування їжі скраплений газ, передбачено надання субсидії для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива один раз на рік.

Новини за темою: Субсидії в опалювальному сезоні: Порядок нарахування та перевірка одержувачів

Як розрахувати розмір субсидії?

За даними Мінсоцполітики, розмір субсидії розраховується як різниця вартістю житлово-комунальних послуг в межах соціальних нормативів та обсягом обов’язкового платежу.

Обов'язковий відсоток платежу для кожної сім'ї визначається індивідуально за формулою: середньомісячний дохід домогосподарства в розрахунку на одну особу поділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Після чого отриманий результат потрібно поділити на два та помножити на 15 відсотків.

Нагадаємо, нещодавно у Міністерстві соціальної політики повідомили, що отримувачі субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг не відчують анонсованого зростання тарифу на електричну енергію. 

Loading...