Не було жодної тактики, – Володимир Кацман про гасіння пожеж у Чорнобильській зоні

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

"Просто кинули хлопців без підготовки, без матеріальної підтримки"

Кожного року в Україні горять ліси та торфовища, проте техніка для спеціалізованих пожежних груп виявилася не готовою: не заправлена, не куплена чи не укомплектована.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Експерт прокоментував ситуацію з гасінням пожеж у Чорнобильській зоні, що триває вже 17 днів. Володимир Кацман звернув увагу на те, що однією із причин є природний чинник – цьогоріч в Україні дуже суха весна. Інший чинник, зауважив він, – це дії Державної служби з надзвичайних ситуацій.

"По-перше, у мене питання: де та вся техніка, якою мають бути оснащені такі спеціалізовані пожежні групи в лісі? Де вони? Щороку горять ліси, щороку горять торфовища, щороку виникають якісь локальні загоряння, проте техніка у нас, як завжди, не готова, не заправлена, не куплена чи не укомплектована тощо", – заявив Володимир Кацман.

Новини за темою: Нацполіція і СБУ встановлюють можливі взаємозв'язки між пожежами на Київщині та Житомирщині

Експерт зауважив, що погоджується з думкою колишнього голови ДСНС Бочковського, що не було жодної тактики гасіння займань у Чорнобильській зоні, а це дозволило б швидко ліквідувати масштабні пожежі.

"Не було, просто не було тактики. Кинули хлопців, скільки там – 700 осіб було задіяно. Ми ж потім бачили, як вони потім відпочивали на траві, спали. Без підготовки, без відповідної матеріальної підтримки... Зусилля були марними, пожежі стали масштабнішими. Ми не оголосили, хоча могли, мали всі підстави – у нас показники забруднення повітря відповідали рівню катастрофи! Ми зобов'язані були оголосити SOS, звернутися за допомогою до тієї ж Білорусі, до тієї ж Польщі", – заявив Володимир Кацман.

Нагадаємо, у МВС назвали "можливою диверсією" пожежі в Чорнобильській зоні та Житомирській області.

Як повідомляли, в Офісі президента заявили, що, за попередніми підрахунками, пожежі у Житомирській області завдали збитків на 25 мільйонів гривень, також близько пів сотні людей довелося відселити.