НАЗК закриває реєстр електронних декларацій через рішення Конституційного суду

Фото з відкритих джерел

Реєстр мають закрити вже сьогодні для виконання рішення суду

Національне агентство з питань запобігання корупції закриває реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. Про це повідомив очільник відомства Олександр Новіков у коментарі "Українській правді".

За словами чиновника, реєстр закриють уже сьогодні, 28 жовтня. "Конституційний суд визнав 27 числа – і сьогодні рішення опубліковане – неконституційним доступ громадян до інформації про доходи, видатки і майно як себе, так і всіх осіб, які отримують зарплату за рахунок податків України", – сказав Новіков.

Крім того, очільник НАЗК заявив про повернення України у 90-ті роки минулого століття. "Рішення Конституційного суду повертає Україну не в 2013 рік, а в 1991, коли взагалі в принципі не існувало ніякого антикорупційного законодавства. Воно повністю скасовує всі механізми запобігання корупції, які були вибудувані за роки незалежності", – висловився Новіков.

Наразі відомо, що реєстр не працюватиме доти, доки Верховна Рада не ухвалить новий закон, яким надасть НАЗК можливість відкривати таку інформацію.

Новини за темою: Е-декларування і відповідальність за недостовірні дані будуть збережені, – ОПУ про рішення КС

Нагадаємо, Конституційний суд України скасував право НАЗК перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. Зокрема, повноваження НАЗК стосовно перевірки декларацій суд визнав такими, що не відповідають Конституції України.

Loading...