Навіть якщо у лікарнях будуть вільні ліжко-місця, хворих на COVID-19 не буде кому лікувати, – епідеміолог

Телеканал ZIK

Українські медики, які працювали безперервно все літо, втомилися, і з чистим ентузіазмом ніхто працювати не буде

Найближчим часом ми побачимо, що в Україні просто не буде кому надавати медичну допомогу хворим з COVID-19. Навіть якщо будуть вільні ліжко-місця.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі  ZIK заявив епідеміолог Андрій Александрін.

Він зауважив, що вже сьогодні у деяких великих містах завантаженість ліжок, які відведені під приймання важких хворих на COVID-19, становить 70%, а медична система через велику кількість нових хворих не витримує напливу і починає давати "збої".

Окрім цього епідеміолог звернув увагу на проблему із забезпеченням лікарів, зокрема, фінансами.

"Зараз ми бачимо, що система охорони здоров'я, зокрема медичні працівники, почали знову стикатися з проблемою, коли вони дуже довго чекають результатів досліджень на COVID-19 і система, яка сьогодні не витримує такого напливу, вже починає давати збої. Тому далі ми будемо бачити лише погіршення ситуації. Але найважливіший момент, про що сьогодні мало говорять, – медичні працівники, які надають медичну допомогу пацієнтам із коронавірусом, вони вже на грані вигорання. Медикам не доплачують обіцяні гроші, надбавки, буквально вчора у соцмережах вибухнула хвиля негативу, коли медики отримали зарплати, але їх в черговий раз обдурили", –  зауважив Андрій Александрін.

Новини за темою: ВООЗ прогнозує в Україні до 9 тис. нових випадків коронавірусу на день

Ще однією проблемою, з якою стикнулися сьогодні медики, додав епідеміолог, – фізична завантаженість.

"Медики вже дійсно втомилися. Вони працювали влітку безперервно. А зараз, коли йде черговий наплив хворих на коронавірус, повірте мені, що ніхто з чистим ентузіазмом довго працювати не буде. Тому найближчим часом ми побачимо, що просто не буде кому надавати медичну допомогу. Навіть якщо будуть вільні ліжко-місця, то для цих ліжок потрібні ще й медичний і обслуговуючий персонал, який буде доглядати за хворими на коронавірус. Тому я звертаюся до всього населення, що не потрібно ігнорувати фізичне дистанціювання, не потрібно ігнорувати носіння масок, особливо – в закритих приміщеннях, де є велика кількість людей. Часто і якісно  мийте руки та постійно провітрюйте приміщення", – додав епідеміолог.

Новини за темою: Другий день поспіль антирекорд щодо коронавірусу: В Україні за добу підтвердили 4069 заражень

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що до кінця вересня - початку жовтня в Україні очікується близько трьох тисяч випадків коронавірусу COVID-19 щодня.

Крім того, повідомлялося, що у Раді національної безпеки та оборони готуються до істотного зростання захворювань на коронавірус в Україні. За її прогнозами 25 жовтня кількість хворих може становити близько 360 тис. осіб.

 

Loading...