Науковці показали, як поширюється COVID-19 при розмові за столом. Відео

Фото з відкритих джерел

Вчені вважають, що найбезпечніше місце за столом знаходиться по діагоналі

Японські вчені, за допомогою комп’ютерної симуляції, показали як поширюється COVID-19 при розмові за столом та розповіли де найбезпечніше сидіти. Про це пише The Asahi Shimbun.

Зокрема, вчені з Центру обчислювальних наук інституту RIKEN спільно з колегами з Університету Кобе змоделювали ситуацію, у якій чотири людини сидять у барі за одним столиком й одна з них заражена вірусом.

Так, дві людини сидять один навпроти одного за столами площею 60 кв. см. Як стверджують науковці, на особу, яка сидить поруч із хворим потрапляє приблизно уп'ятеро більше аерозольних часток, ніж на того, хто сидить навпроти. При цьому, якщо хворий повертає голову до адресата, ризик передачі патогену зростає.

Вчені вважають, що найбезпечніше місце за столом знаходиться по діагоналі від ймовірно зараженого: туди долітає не більше чверті аерозольних часток, що виділяються мовцем.

Окрім цього, на розповсюдження частинок залежить вологість у приміщенні: при рівні вологості менш як 30% дальність поширення частинок зростає вдвічі, у порівнянні з вологістю 60%. Це пояснюється тим, що при підвищеній вологості частки інтенсивніше злипаються і швидше осідають.

Тобто, аби зменшити ймовірність зараження COVID-19 необхідно забезпечити громадські місця достатньою кількістю зволожувачів повітря.

Новини за темою: Відео дня: У Сінгапурі створили маску, яка відстежує симптоми COVID-19

Нагадаємо, раніше британські вчені з'ясували, що зміна слуху і шум у вухах може бути одним з прихованих симптомів коронавірусу COVID-19. Деякі хворі, у яких хвороба протікала у важкій формі, могли повністю втратити слух.

Loading...