Національний рекорд: МЗС порахувало, скільки встановлено пам'ятників Шевченку за кордоном

Пам'ятник Тарасу Шевченку Фото з відкритих джерел

Зовнішньополітичне відомство нарахувало 78 пам'ятників Кобзареві

Міністерство закордонних справ України до Дня Незалежності порахувало, скільки пам'ятників письменнику Тарасу Шевченку встановлено в різних країнах світу. Про це повідомляє пресслужба МЗС у Facebook.

Згідно з повідомленням, співробітники МЗС під час дослідження нарахували 78 пам'ятників Кобзареві у 42 країнах світу.

"Пам'ятники Кобзареві — традиційні "місця сили" української громади за кордоном. Впевнені, що й на 29-ту річницю Незалежності вони стануть центрами святкування для осередків світового українства в різних країнах", - зазначили у міністерстві.

У МЗС також підкреслили, що таким чином встановили національний рекорд — найбільша кількість пам’ятників видатному українцю за кордоном.

"Мене завжди вражало, що ледь не всюди за кордоном, куди не поїдь, знайдеш пам'ятник Кобзареві. І ось ми провели дослідження кількості пам'ятників, підготували доказову базу і напередодні Дня Незалежності України офіційно зафіксували національний рекорд - за найбільшу кількість пам'ятників за кордоном одній людині. Звісно, це не про монументи. Це нагадування про єдність великого українського народу. Україна — всюди, де є пам'ятник Кобзареві, де є хоча б одна людина, яка каже про себе "Я - українець", - сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Новини за темою: Полюбила москалика: У трейлері гри S.T.A.L.K.E.R. 2 помітили уривок поеми Шевченка

Нагадаємо, в Україні цього року відбудеться спеціальний формат святкування Дня Незалежності країни - у вигляді онлайн-марафону, який триватиме близько 6 годин. Зокрема, в програмі марафону заплановані привітання з усього світу, включення з креативної студії МЗС, Україна очима японського туриста у фільмі "Спасибі", сет DJ Sky на тлі Карпатських гір, привітання українських зірок та багато іншого.Loading...