NASA показало відео польоту над найбільшою планетою Сонячної системи Юпітером

Юпітер. Фото: NASA

Відео зроблене зі знімків, які отримані під час зближення зонду "Юнона" з газовим гігантом

Міжпланетний дослідницький зонд "Юнона" (Juno), який був запущений Національним управлінням США з аеронавтики та дослідження космосу NASA в 2011 році, вивчає Юпітер і його супутники з 2016 року. "Юноні" потрібно було 5 років, щоб дістатися до найбільшої планети Сонячної системи. На YouTube-каналі NASA опублікували відео польоту зонду над Юпітером.

Як зазначили у NASA, відеоролик був створений з окремих фотографій, які зонд "Юнона" передав на Землю за час присутності на орбіті Юпітера. Відео показує, як виглядав би політ над Юпітером з борту пасажирського космічного корабля.

Знімки, з яких зробили відео, були отримані під час зближення "Юнони" з Юпітером, яке відбулося 2 червня 2020 року. У той день апарат підійшов на найближчу відстань до газового гіганту – дистанція між "Юноною" і планетою склала всього 3,4 тисячі кілометрів. Потужна гравітація Юпітера розігнала зонд до швидкості майже 209 тисяч кілометрів на годину.

Зонд Juno має допомогти вченим вивчити магнітне і гравітаційне поля гіганта, а також перевірити гіпотезу, згідно з якою у Юпітера тверде ядро.

Новини за темою: На початку зими українці зможуть спостерігати унікальне зближення Юпітера та Сатурна, якого не було 800 років

Нагадаємо, раніше NASA показало, як виглядають потужні вихори на Юпітері. Вчений Джеральд Айхштадт зробив складене зображення, використовуючи дані, отримані приладом JunoCam, завдяки яким стало зрозуміло, що розміри вихорів коливалися від 4 тис. до 4,6 тис. кілометрів.

Loading...