Нардепи пропонують законодавчо врегулювати дистанційну роботу

Парламентарі можуть проголосувати за зміни до Кодексу законів про працю України та закону "Про охорону праці"

Верховна Рада ІХ скликання Слуга Народу / Facebook

Народні депутати зареєстрували законопроєкт щодо врегулювання дистанційної роботи. Відповідний документ розміщено на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що парламентарі пропонують запровадити два самостійних види роботи – дистанційну та надомну. В такому випадку роботодавці при укладенні трудового договору з метою належного оформлення працівника матимуть право отримувати відомості про місце проживання або інше місце, де буде виконуватись трудова функція. Відповідні нововведення мають внести зміни до Кодексу законів про працю України та закону "Про охорону праці".

Водночас законопроєкт пропонує забезпечити працівникам можливість ознайомлення з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором та іншими документами, з якими працівник має бути ознайомлений у письмовій формі, шляхом обміну електронними документами.

Також депутати пропонують передбачити забезпечення можливості дистанційного ознайомлення працівника з вимогами щодо охорони праці через відеозв’язок. Крім того, співробітники зможуть отримати можливість поєднувати дистанційну роботу зі звичайним режимом на робочих місцях.

Новини за темою: Кабмін додав у свій регламент можливість працювати дистанційно

Нагадаємо, нещодавно міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що українські школи зможуть перейти на змішану форму навчання – дистанційну й очну, якщо регіон, у якому розташований навчальний заклад, не належить до "червоної зони" карантину. Рішення про запровадження такої форми роботи заклади можуть приймати самостійно.

Loading...