Нардепам пропонують прив'язати прожитковий мінімум до середньої зарплати за рік

Фото з відкритих джерел

Співвідношення прожиткового мінімуму до зарплати становитиме не менше 40% у 2021 році та не менше 50% у 2031 році

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики рекомендував парламенту прийняти за основу законопроєкт №3515 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення", яким пропонується прив'язати прожитковий мінімум до середньої зарплати за рік. Про це повідомили в пресслужбі комітету парламенту.

Законопроєктом закладено, що прожитковий мінімум в Україні у 2021 році буде на рівні 3682 гривень, що дозволить підвищити соціальний захист населення.

"Передбачається, що прожитковий мінімум повинен встановлюватися в процентному співвідношенні до середньомісячної заробітної плати в Україні за рік, що передує року формування державного бюджету України на наступний рік, з урахуванням прогнозного рівня інфляції поточного року", - повідомили в комітеті.

При цьому процентне співвідношення розміру прожиткового мінімуму до середньомісячної заробітної плати має становити не менше 40% у 2021 році та не менше 50% у 2031 році.

Новини за темою: Кабмін запропонував Раді створення деяких передумов для підвищення прожиткового мінімуму

Нагадаємо, профільний парламентський комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендував нардепам повернути на доопрацювання законопроєкт уряду Олексія Гончарука щодо створення передумов для підвищення прожиткового мінімуму та альтернативний до нього.Loading...