live

НАН досі не отримала кошти від уряду для тестів на коронавірус, – академік Семиноженко

Ексвіцепрем'єр-міністр Володимир Семиноженко Фото з відкритих джерел

Українські ПЦР тест-системи для діагностики коронавірусу дійсно розроблені, перша партія поступила в Житомирську область

На сьогоднішній момент, наскільки мені відомо, кошти з уряду не надійшли взагалі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив академік НАН України Володимир Семиноженко.

Науковець зауважив, що українські ПЦР тест-системи для діагностики коронавірусу дійсно розроблені і перша партія вже потрапила в Житомирську область. За словами академіка, кошти на розробку цих тестів НАН використала зі своїх капітальних вкладень. А от нових коштів на розробку нових тестів в НАН не надійшло.

Новини за темою: На Львівщині запустять масове тестування людей на коронавірус

"350 тисяч гривень, ви теж правильно називаєте. Але ці 350 тисяч – це був тільки дозвіл Мінфіну, щоб ми зі своїх капітальних вкладень, нашої НАН, які вже планувалися для інших витрат, змогли реалізувати, хоча б цю першу партію. Оскільки ще на сьогоднішній момент, я знаю ситуацію на дві години тому, ще кошти з уряду не поступили взагалі", – заявив Володимир Семиноженко і додав, що 350 тисяч гривень вистачило на розробку лише тисячі тестів.

Новини за темою: Відомий американський актор Марк Блум помер від коронавірусу

Як повідомляли раніше, співробітників Інституту молекулярної біології та генетики НАН України, які створили тести для виявлення коронавірусу, в розпал пандемії відправили у відпустку за власний кошт.

Нагадаємо, 25 березня в Україні запровадили режим надзвичайної ситуації та продовжили карантин до 24 квітня.

Станом на ранок, 27 березня, в Україні на коронавірусну інфекцію COVID-19 захворіли вже 218 людей. З них померло - 5 осіб, 4 - одужало.

Loading...