Найважче попереду: Голова МОЗ дав невтішний прогноз щодо пандемії коронавірусу в Україні

Міністр охорони здоров'я України Ілля Ємець УНІАН

Також глава відомства закликав населення дотримуватися правил карантину та звертатися до лікарів при симптомах хвороби

Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець наголосив, що вірус буде ширитися Україною та найважче чекає українців попереду. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Глава відомства закликав населення дотримуватися правил карантину та звертатися до лікарів при симптомах хвороби. 

"Коронавірусна хвороба вже шириться Україною. Щодня ми отримуємо результати лабораторних тестів з новими підтвердженими випадками, і, на жаль, поки що їх ставатиме більше. Водночас поки що наша статистика менша, ніж у багатьох європейських країнах, але сподіватися на те, що вірус обійде Україну стороною, хибно. Найважче попереду. Вірус буде ширитися", - зазначив Ємець.

За його словами, попри те, що у нас є багато талановитих професійних лікарів, недореформована медична система України значно слабша за європейські, і нам буде значно важче прийняти потужний удар, якого може завдати коронавірус при найгіршому сценарії.

"Але всі наші дії можуть бути марними, якщо кожен з вас не продемонструє свідомості та відповідальності. У даному випадку все залежить від конкретних вчинків кожного з нас. Залишайтеся вдома, мийте руки, тримайте дистанцію. Байдужість до карантину та нехтування правилами може коштувати життя. Подбайте про власну безпеку, піклуйтеся про стареньких родичів та не ігноруйте перших симптомів респіраторних захворювань", - наголосив Ємець.

Також міністр закликає своєчасно звертатися до лікарів і не ставити під загрозу своє життя та здоров’я своїх близьких.

Зазначимо, станом на 20 березня зареєстровано 245 829 випадків зараження коронавірусом, з них 88 441 особа одужала.

В Україні зареєстровано 26 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 - смертельні.

Як відомо, з 12 березня в Україні почали діяти введені Кабінетом міністрів України обмеження через коронавірус. Вони передбачають закриття закладів, заборону масових зібрань понад 200 осіб, закриття авіасполучення з деякими країнами.

Loading...