Найяскравіша за останні сім років: Коли і як українцям краще спостерігати комету Neowise

Neowise Главком

Комету можна спостерігати за кілька хвилин до сходу Сонця

Повз планету Земля пролітає яскрава комета Neowise, яку жителі можуть спостерігати декілька днів - до 11 липня. Про це повідомляє "Главком". 

Як зазначається, у мережі вже почали з'являтися фото комети, які спостерігачі цієї важливої астрономічної події змогли зробити з різних куточків світу.  

Так, 3 липня комета C/2020 F3 Neowise максимально наблизилася до Сонця, після чого її політ жителі Землі можуть спостерігати декілька днів. Однак, найкраще це робити перед світанком, коли небесне тіло найкраще видно. 

Зокрема, на передсвітанковому небі низько над північно-східним горизонтом комету видно на тлі сузір'я Візничий. Орієнтиром може стати зірка Капела, під якою і буде Neowise.

Через кілька днів, 13 липня, комета перейде в сузір'я Рись. З 18 по 30 липня Neowise можна буде знайти в північній частині неба, біля сузір'я Велика Ведмедиця. Орієнтиром може стати сузір'я Ківш (Віз), комета буде якраз під ним.

Neowise twitter.com

Neowise twitter.com

За даними NASA, комета залишатиметься видимою за кілька хвилин до сходу Сонця щодня до 11 липня. Після чого вона опуститься нижче горизонту та зникне з поля зору. Однак, за попередніми прогнозами, ця комета з'явиться у вечірньому небі 15-16 липня.

Наголошується, що за Neowise можна буде спостерігати майже до кінця липня. Тим, хто хоче поспостерігати за кометою, рекомендують знайти її на небі за допомогою бінокля чи телескопа. Пізніше "хвіст" комети можна буде побачити неозброєним оком. 

Нагадаємо, цього тижня російський космонавт Іван Вагнер, який наразі перебуває на Міжнародній космічній станції, сфотографував яскраву комету C/2020 F3 (NEOWISE).

Loading...