На зворотному боці Сонця стався найпотужніший вибух за три останні роки, - астрономи

Потужний вибух стався 29 листопада. Якщо його активність збережеться, то центр спалаху опиниться на лінії Сонце–Земля 6-7 грудня

Вчені заявляють про потужний вибух на зворотному боці Сонця, найсильнішому за останні три роки. Не виключено, що йдеться про спалах вищого класу X, передає Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця ФІАН.

"Найпотужніший спалах за останні три роки стався на Сонці 29 листопада 2020 року, близько 16 години за московським часом (15:00 за київським, - ред.). За свідченнями космічних детекторів рентгенівського випромінювання, що працюють на орбіті, спалаху присвоєно бал М4.4. Останній раз спалах подібної сили на Сонці фіксувався восени 2017 року", - зазначили в лабораторії.

Водночас лабораторія зафіксувала в цілому найпотужніший сплеск сонячної активності за 3 роки - за першу декаду листопада відбулося більше спалахів, ніж за весь 2020 рік. 

Можливо, що реальна потужність спалаху була ще вище, бо центр вибуху знаходився на зворотному, невидимою з Землі стороні Сонця. Таке розташування спалахової області виключає можливість впливу події на Землю.

Разом з тим обертання Сонця призводить до того, що центри вибуху на зірці переміщаються зліва направо. З цієї причини активний центр, який справив даний спалах, вже протягом доби з'явиться в полі зору Землі.

Через тиждень, 6-7 грудня, він виявиться точно на лінії Сонце-Земля. Однак важко передбачити, чи збережеться до цього часу спалахова активність Сонця.

Нагадаємо, раніше Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця ФІАН повідомила, що з 2 по 4 грудня Землю накриє сильною магнітною бурею

Loading...