Приземлилася капсула японського зонда з ґрунтом астероїда Рюгу

Зонд Хаябуса-2, який збирав зразки ґрунту

Фото з відкритих джерел

Наразі капсулу шукають в Австралії

Японський міжпланетний зонд "Хаябуса-2" скинув на Землю капсулу зі зразками ґрунту астероїда Рюгу. Про це повідомила пресслужба місії в Twitter.

Зазначається, що капсула успішно відділилася о 14:35 за японським часом (07:35 за Києвом). При цьому капсула мала приземлитися в Австралії між 02:00 і 03:00 6 грудня за японським часом (19:00-20:00 5 грудня за Києвом). Наразі її шукають на гелікоптері.

Як відомо, зонд  "Хаябуса-2" був запущений у космос наприкінці 2014 року, а в середині 2018-го прибув до навколоземного астероїда Рюгу, який досліджував протягом 1,5 років. Наукова програма мала в собі отримання проб ґрунту з поверхні та внутрішніх шарів астероїда, які були поміщені в герметичну капсулу.

Зворотний політ зонда до Землі зайняв рік, а з кінця листопада станція зробила кілька маневрів корекції курсу для націлювання на нашу планету.

Новини за темою: Астероїд розміром з автобус пролетів на рекордно близькій відстані від Землі

Нагадаємо, нещодавно повз Землю пролетів астероїд 2020SO, проте він виявився зовсім не космічним тілом, а частиною прискорювача ракети часів місії Surveyor 2, запущеної в 1966 році. Астероїд кілька разів перебував біля нашої планети.

Loading...