На Закарпатті у Невицькому замку виявили досі невідомий підвал

Окрім цього археологи знайшли низку артефактів

На Закарпатті у Невицькому замку археологи виявили старовинний підвал та багато інших історичних знахідок. Про це повідомляє Медіацентр УжНУ.

Як зазначається, під час реставраційних робіт науковці відновили вхід до вежі дожон, який раніше був замурованим. У ньому вони виявили невелике підвальне приміщення завглибшки 4 метри, завбільшки 11-12 квадратних метрів. Зауважимо, у таких приміщеннях зазвичай зберігали харчі та вино, але не зброю, бо там волого. У перспективі приміщення планують відкрити для огляду, але наразі там необхідно зміцнити фундамент.

Також додається, що археологи знайшли на місці реставраційних робіт і кахлі, які датуються кінцем XVI – першою половиною XVII століття, кований масивний наконечник арбалетної стріли та багато іншого.

Виявлені знахідки планують передати на постійне зберігання у Закарпатський обласний краєзнавчий музей. Там вони доповнять експозицію ранньомодерного часу.

Довідково: Не́вицький замок знаходиться біля села Кам'яниця Ужгородського району Закарпатської області. Зараз він перебуває у напівзруйнованому стані. Уперше про замок згадують на початку XIV ст.

Новини за темою: Ще шість монет: На Житомирщині знайшли нові фрагменти скарбу періоду Київської Русі

Раніше повідомлялося, що на Житомирщині виявили "загублене" місто часів Київської Русі. Під час огляду виявили невеликі фрагменти обпеченої глини з притаманною формою для плінфи.

 

Loading...