На Волині працівники протитуберкульозного санаторію протестують через масове звільнення

Протести звільнених працівників протитуберкульозного санаторію Скріншот відео

Понад 100 осіб стали безробітними з 1 червня

Понад сотню працівників протитуберкульозного санаторію "Згорани" на Волині вийшли на акцію протесту – люди вимагають поновити їх на роботі. Чиновники кажуть, що все – через другий етап медреформи, адже раніше заклад фінансувала держава, а з 1 квітня має забезпечуватися владою на місцях.

Про це повідомили в ефірі на телеканалі ZIK.

Працівники санаторію, які працювали тут десятками років, кажуть, що чиновники спочатку обіцяли, що звільнення буде формальністю, проте з 1 червня всі вони стали безробітними. Працівники санаторію скаржаться, що їх обдурили і витурили, тож нині люди не знають, як утримувати свої сім’ї.

Зараз у закладі порожньо, а раніше тут лікували дітей з хворобами дихання. За рік у санаторії оздоровлювались близько тисячі пацієнтів. Більше таких закладів у Волинській області немає. Зараз у санаторії залишилися 9 працівників, які займаються господарством. Втратили роботу 112 осіб.

"Нас попередили про звільнення, але сказали - у зв'язку з реорганізацією, що нібито з 1 червня ми вас будемо приймати на роботу, якісь екзамени, тести проводити. І ми не очікували – нас з 1 червня взяли і звільнили, видали трудові книжки на руки", – каже лікарка Руслана Ковальчук.

У березні Волинська обласна рада проголосувала, щоб санаторій "Згорани" став підрозділом санаторію "Лісова пісня". Керівництво останнього каже, що людям не обіцяли, що всіх візьмуть на роботу.

Новини за темою: Навантаження зросло, персоналу не вистачає, – медики скаржаться на відсутність надбавок

В обласній раді пояснюють: для того, щоб не закривати збитковий заклад після чергового етапу медреформи, його вирішили об’єднати з прибутковим. Що робити з людьми, наразі думають.

"Нам з обласного бюджету треба було виділяти 12 млн грн для того, щоб це робити – утримувати. Це достатньо великі кошти. "Лісова пісня" бере, укладає угоди, яку кількість дітей у цьому сезоні можемо вже оздоровлювати, і відповідно до тієї кількості будемо наймати працівників", – зазначила голова Волинської обласної ради Ірина Вахович.

Дітей на оздоровлення у санаторії "Згорани" очікують вже після завершення карантину.

Як повідомляли, обмеження з огляду на пандемією коронавірусу можуть спричинити зараження туберкульозом мільйонів людей на планеті, значна частина з яких загине. Про це йдеться у дослідженні голови глобального партнерства з боротьби з туберкульозом Люсіки Дітіу.

Нагадаємо, наприкінці січня цього року провідний лікар-інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я України Ольга Голубовська заявила, що в Україні останнім часом кількість дітей із відкритою формою туберкульозу зросла на 30 відсотків. 

Loading...