На Великдень намісник Києво-Печерської лаври владика Павло святкує День народження

Наміснику Києво-Печерської Лаври Владиці Павлу виповнилося 59 років Фото з відкритих джерел

З 1961 року день народження владики Павла вже чотири рази випадав на Великдень

У неділю, 19 квітня, коли православні віряни відзначають Великдень, наміснику Києво-Печерської лаври Владиці Павлу виповнилося 59 років. Про це повідомляє Страна.ua.

Як зазначається, настоятель народився 1961 року в селі Бобрин Рівненської області в багатодітній родині з 9 дітей. Його батько Дмитро Федорович був протестантом, а мама Надія Ісаківна і бабуся Олександра Олександрівна - православними. Надалі його батько прийняв хрещення за наполяганням сина.

Після 10 класу майбутній настоятель (Петро Лебідь) вступив до Луцького технікум радянської торгівлі. Після його закінчення, трохи попрацювавши, був покликаний в Радянську Армію - два роки відслужив в Баку. Після армії за рекомендацією сільського священика вступив до Московської духовної семінарії.

Однак, під час навчання, в 1986 році, сталася пожежа. В кімнаті було 7 семінаристів. П'ятеро загинули, залишився тільки владика Павло і ще один семінарист з Тернопільської області, який пізніше став батьком Михайлом з Почаєва.

Після закінчення семінарії 27-річний Петро повернувся в Волинсько-Рівненську єпархію, де архієпископ Варлаам призначив його на прихід в Низкиничі, в передмісті Нововолинська Волинської області. Там він прослужив майже 6 років.

У 1989 році Петро прийняв чернечий постриг і став Павлом. З того часу 12 липня - в День святих первоверховних Апостолів Петра і Павла - у намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла подвійні іменини.

У 1994 році Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир призначив його намісником Києво-Печерської лаври. У 1997 році з благословення митрополита Володимира Павло був висвячений в єпископа Вишгородського, а в 2003 році возведений у сан архієпископа.

До слова, наразі Владика Павло - вікарій Митрополита Київського і всієї України, намісник, найперший помічник у справах монастирського життя лаври.

З 1961 року день народження владики Павла вже чотири рази випадав на Великдень (в 1987, 1998, 2009 2020 роках).

Нагадаємо, у неділю, 12 квітня, православні віряни відзначають найдавніше християнське свято, головне свято богослужебного року - Великдень. Зокрема, в Україні існують низка традицій відзначення Великодня, а також суворі заборони цього дня.Loading...