live

На СЕТАМ виставили лот із собакою, якого відібрали у порушника: Малюська вирішив, що з ним робити

Лот із собакою Фото з відкритих джерел

Мін'юст вимушений відбирати породистих собак, але мова не йде про сплату боргів

Напередодні ЗМІ поширили інформацію, що на сайті системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) Міністерство юстиції продає за борги породистих собак, зокрема пітбультер'єра зі стартовою ціною 112,5 грн та східноєвропейську вівчарку з початковою ціною 1300 грн. Втім у Міністерстві юстиції повідомили, що вимушені відбирати тварин у їхніх власників на виконання рішень судів. Про це написав міністр юстиції Денис Малюська на сторінці у Facebook.

"Ми дійсно на виконання рішень судів вимушені відбирати тварин у їх власників. Часто це йде на користь тваринам, яких забирають від неналежного утримання. Іноді тварин забирають за борги, але тут мова, як правило, йде про свійських тварин, що мають вартість. Якщо тварина є домашнім улюбленцем, її за копійки (ціна лотів мізерна) викуповують назад власники (через родичів або близьких). Розумію, що у багатьох відклалася у голові необдумана теза депутата про продаж собак для оплати комунальних послуг. Реалії життя дещо складніші", - сказав Малюська.

Він додав, що наразі з народними депутатами Мін’юст обдумує варіанти належного законодавчого врегулювання таких ситуацій.

Міністр також відреагував на інформацію у ЗМІ щодо начебто продажу собаки за борги.

"Собака за борги" вчора стала однією з топ-новин та топ-маніпуляцій. Спочатку про цю конкретну собаку, якій: не пощастило з господарями, не пощастило з характером. Результат - покусані звичайні перехожі, власник оштрафований постановою Краснолиманського міського суду Донецької області і цією ж постановою суд постановив цю собаку конфіскувати", - повідомив Малюська.

Новини за темою: Збирайся, Сірко! З облгазу прийшли!: Соцмережі відреагували кумедними фотожабами на пораду депутата продати собаку і сплатити за ЖКП

Він наголосив, що мова не йде про продаж за борги.

"Щиро сподіваюся, що у нових господарів їй буде краще. Якщо нових нормальних господарів не з‘явиться, викуплю цю собаку на аукціоні сам і віддам на перевиховання/навчання", - сказав міністр.

Разом із тим, він зауважив, що таких цікавих об‘єктів продажу буває багато.

"Ймовірно скоро на СЕТАМ з’явиться лот з трьома левами (Річчі, Вітольд, Багіра) та п’ятьма ведмедями (Балу, Маша, Ганна, Потап, Тимоша). Про них розповімо окремо", - підсумував Малюська.

Новини за темою: Собака з пакетом на голові став символом боротьби з COVID-19

Нагадаємо, народний депутат від фракції "Слуга народу" Євген Брагар в ефірі телеканалу "112 Україна" бовкнув зайвого, порадивши пенсіонерці продати свого собаку, щоб розрахуватись із боргами за комуналку. Більш детально  про цю ситуацію читайте у нашому матеріалі за посиланням.

Loading...