На переговорах з Іраном щодо збиття літака "МАУ" досягнуто трьох результатів, – Кулеба

Зустріч представників країн завершилася вчора, 30 липня

Глава МЗС України Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

Іран налаштований на розв’язання проблем щодо наслідків збиття літака "МАУ" в небі над Тегераном. Про це на брифінгу заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За словами міністра, під час переговорів із Іраном сторони досягли трьох результатів:

  • Іран включився в переговорний процес щодо встановлення всіх обставин трагедії, притягнення винних до відповідальності і виплати компенсацій;
  • Іран погодився виконати всі свої зобов’язання за міжнародними конвенціями у сфері авіації;
  • сторони структуризували подальший процес перемовин, який буде відбуватися й на рівні слідчих, технічних експертів та юристів.

Кулеба зазначив, що за результатами домовленостей можна підраховувати суми збитків, але точний розмір компенсацій назвати поки що не можна. "Сума не береться з неба, бо є результатом врахування всіх чинників", – підкреслив міністр.

Крім того, дипломат запевнив, що в разі затягування процесу розслідування іранською стороною Україна буде готова до "альтернативного сценарію, щоб будь-яким шляхом забезпечити виплату компенсацій".

Новини за темою: Літак "МАУ" на момент збиття був справний, – МЗС

Нагадаємо, вчора, 30 липня, у Києві завершилися переговори представників Афганістану, Великобританії, Канади, Швеції та України з Іраном стосовно катастрофи літака компанії "МАУ" поблизу Тегерану. Сторони вкотре закликали Іран виплатити компенсації за збиття українського судна сім'ям загиблих і провести незалежне розслідування трагедії.Loading...