На Одещині суд скасував "регіональний" статус російської мови

Фото з відкритих джерел

Таким чином було скасовано рішення облради 8-річної давнини

Одеський окружний адмінсуд скасував статус російської мови в області як регіональної. Про це повідомив активіст Святослав Літинський у Фейсбук.

Зазначається, що відповідне рішення було прийняте вчора, 3 грудня. "Відтепер усі посилання на рішення обласної ради про впровадження регіональної мови є нікчемними", – йдеться в дописі.

Як повідомляє "Бабель", таким чином суд визнав протиправним і скасував рішення Одеської облради від 15 серпня 2012 року, про надання російській мові статусу регіональної. Тоді це рішення базувалося на законі "Про засади державної мовної політики", який у 2018 році було скасовано через визнання неконституційним.

При цьому Святослав Літинський добився скасування статусу регіональної мови в Одесі, на Дніпропетровщині та Донеччині. Наразі триває суд у Харкові.

Новини за темою: Мовний закон: Чи готова сфера послуг до виключно української

Нагадаємо, нещодавно мовний омбудсмен Тарас Кремінь закликав деякі місцеві ради скасувати рішення про функціонування регіональних мов. Також він попросив генпрокурора Ірину Венедіктову через суд скасувати відповідні рішення.

Loading...