На кордоні з Угорщиною водії заблокували КПП "Тиса"

Ситуація у пункті пропуску "Тиса" на кордоні з Угорщиною ДПСУ

Деякі водії відмовляються письмово декларувати переміщувані товари та подавати документи до митного контролю

У неділю зранку, 31 травня, водії мікроавтобусів заблокували пункт пропуску "Тиса" на кордоні з Угорщиною через неможливість потрапити в Україну. Про це повідомляє Мukachevo.net та пресслужби ДПСУ і Державної митної служби.  

Як зазначається, пункт пропуску в обидва напрямки був заблокований приблизно о 9:30 ранку. Після цього на КПП "Тиса" прибули резервні сили прикордонної служби. У той час на кордоні перебували до 50 неоформлених мікроавтобусів.

За даними Державної митної служби, водії мікроавтобусів, які наразі перебувають на митному посту, окрім особистих речей громадян, переміщують посилки на замовлення. Деякі з них відмовляються письмово декларувати переміщувані товари та подавати документи до митного контролю. У зв'язку з цим було складено кілька карток відмов. Зазначається, що це унеможливлює перетин кордону на законних підставах.

Ще одною проблемою стала відсутність необхідних документів для переміщення посилок у громадян. Наприклад, відсутні переліки товарів, що переміщуються в посилках та відповідні митні декларації CN23.

Також в окремих водіїв є договори, укладені із поштовими операторами. Однак, там наявні перевищення обмежень щодо переміщення продуктів харчування чи вартості товарів понад норми (визначені в ч. 1 ст. 374 МКУ). 

"Усім "перевізникам" було запропоновано задекларувати товари згідно з вимогами Митного Кодексу, а обмежені до переміщення товари – здати на склад митного органу. Поки що жоден із водіїв не погодився на законні умови перетину кордону. На жаль, перебування їх на митному посту ускладнює перетин кордону іншим категоріям громадян", - пояснили у митній службі. 

Нагадаємо, раніше фермери і аграрії Одеської області перекрили Міжнародний пункт пропуску "Кучурган" на кордоні України і Молдови в рамках протестів проти продажу землі України. 

 

Loading...