На Хортиці археологи знайшли унікальне поховання 2500-річного скіфського воїна

Поховання скіфського воїна Національний заповідник "Хортиця"

За давніми мірками, воїн був гігантом, адже його зріст становить приблизно 1,8 метра

На острові Хортиця археологи виявили унікальне поховання скіфського воїна, вік якого становить приблизно 2500 років. Про це повідомляє пресслужба національного заповідника "Хортиця". 

Як зазначається, воїна поховали в земляній катакомбі, глибиною приблизно три метри. 

"Наші пращури доклали великих зусиль аби поховання захистити від грабіжників, бо вхід до катакомби було закладено великою кількістю важких гранітних валунів", - зазначили у заповіднику. 

За попередньою інформацією, похований воїн був гігантом. Його зріст становить приблизно 1,8 метра, що є нетиповим за давніми мірками. Крім цього, у  похованні археологи знайшли залізний ніж з кістяним руків’ям, рештки колчана з бронзовими стрілами та жертовну їжу.

Поховання скіфського воїна Національний заповідник "Хортиця"

Поховання скіфського воїна Національний заповідник "Хортиця"

"Цікавим є те, що над цим похованням, в давнину, нашими пращурами було влаштовано кромлех – коло із гранітних каменів – символ сонця, який відомий в культурах багатьох давніх народів", - йдеться у повідомленні. 

Новини за темою: Під Житомиром археологи виявили скарб давньоримських монет

Такі знахідки на Хортиці свідчать про те, що острів був важливим скіфським місцем, де розташовувалось городище, повз яке проходили переправи і місце торгівлі із грецькими купцями.

Нагадаємо, раніше у Чигиринському районі Черкаської області археологи розкопали могильник зарубинецької культури та скіфське поселення.

Loading...