На дистанційному навчанні учням можуть не ставити оцінки з певних предметів, - МОН

Фото з відкритих джерел

Заклади освіти можуть ввести власну шкалу оцінювання, в тому числі у форматі "зараховано/не зараховано"

Під час дистанційного навчання заклади освіти можуть запровадити власну шкалу оцінювання, в тому числі таку, яка не включає оцінку в балах. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти та науки (МОН).

Так, оцінювання засвоєння матеріалу учнями може проводитися не за 12-бальною шкалою, а у форматі "зараховано/не зараховано". Це можливо, якщо більш ніж половина уроків проводяться в онлайн-форматі.

"Можливість запровадження власної шкали оцінювання результатів навчання учнів визначена Законом України "Про повну загальну середню освіту", - зазначили в МОН. 

Так, згідно з частиною четвертою статті 17 Закону, заклад освіти може самостійно вибирати шкалу оцінювання результатів навчання учнів та застосовувати її.  

Зокрема, за таким принципом може оцінюватися "Фізична культура", "Трудове навчання", "Образотворче мистецтво", "Музичне мистецтво", "Основи здоров’я" та окремі предмети варіативної складової.

Новини за темою: Канікули в школах України: Як відпочиватимуть учні

Однак, у разі введення закладом освіти власної шкали оцінювання, ним повинні також бути визначені правила переведення до системи оцінювання, яку встановило законодавство.

Нагадаємо, нещодавно Міністерство освіти та науки спільно з Міністерством охорони здоров’я розробили Збірник нормативних документів щодо роботи закладів освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусу. 

У збірнику зосередили основні заходи безпеки для непоширення коронавірусу у навчальних закладах. Крім цього, туди включили рекомендований алгоритм дій керівника закладу освіти, якщо в учня виявили ознаки COVID-19.

ZIK

Loading...