На Донбасі відбудуться вибори до районних рад, - представник ЦВК

Юрій Мірошниченко. Фото: Микола Тис/ZIK

Вибори до районних рад відбудуться і в тих громадах, де скасовані вибори міських, сільських та селищних рад

Вибори до районних рад відбудуться по всій території України, в тому числі й на Донбасі, де скасовані вибори інших органів місцевого самоврядування. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода повідомив представник Центральної виборчої комісії Юрій Мірошниченко. 

За його словами, навколо обґрунтованості виборів районних рад "була велика дискусія". 

"Але все ж таки ЦВК, виконуючи Конституцію України, призначила ці перші вибори до районів. І в інший спосіб ми не могли діяти. Тому люди оберуть собі в тому числі районні ради", – зазначив він.

Як зазначається, вибори до районних рад відбудуться і в тих громадах, де скасовані вибори міських, сільських та селищних рад. 

"Ті 18 територіальних громад, які в Донецькій і Луганській областях не зможуть собі обрати локальні ради і своїх мерів в територіальних громадах (ви знаєте, що за інформацією, яку надали військово-цивільні адміністрації, у восьми територіальних громадах в Луганській області і в 10-ох у Донецькій області не відбудуться вибори до територіальних громад з питань безпеки, з підстав безпеки), але районні ради будуть на всій контрольованій Україною території сформовані, в тому числі і в Донецькій, і в Луганській областях", – пояснив Мірошніченко.

Новини за темою: Внесення змін у постанову про вибори неможливе, – Разумков про голосування в ОРДЛО

Нагадаємо, у серпні ЦВК визначила перелік територіальних громад Донецької та Луганської областей, на території яких неможливо провести місцеві вибори. Зокрема, йдеться про 10 громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та про 8 громад Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.

Раніше керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак пояснював, що проведення місцевих виборів на непідконтрольній Україні території Донбасу можливе лише після повної деокупації, врегулювання всіх безпекових питань та з дотриманням стандартів ОБСЕ. 

Зауважимо, місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня.

Loading...