На Черкащині археологи виявили могильник зарубинецької культури та скіфське поселення

Згодом знайдені рештки передадуть антропологам

У Чигиринському районі Черкаської області археологи розкопали могильник зарубинецької культури та скіфське поселення. Про це повідомляє Суспільне

Згідно з повідомленням, знахідки виявили у полі в селі Івківці Чигиринського району. За словами співробітника Інституту археології Юрія Башкатова, вони дають інформацію про пізніх зарубинців – археологічну культуру України періоду залізної доби, майбутніх слов'ян.

Новини за темою: У Запорізькій області археологи під час розкопок на Мамай-Горі знайшли стародавні артефакти

Відомо, що після того, як археологи проведуть роботу над знайденим похованням, оброблені рештки передадуть антропологам, а ті зможуть визначити вік, стать, зріст та температуру, за якої спалили тіло. 

Як зазначається, оскільки поле розорювали, частину пам'яток було знищено або рознесено по території. Окрім могильника, археологи ще знайшли і скіфське поселення. Нині в розкопах працівники роблять зачистку. Урна із прахом, залишки керамічного посуду, тварин були знайдені поруч із могильником та на розвідках скіфського поселення. 

Новини за темою: У Переяславі археологи знайшли чотири стародавніх поховання. Фото

Нагадаємо, нещодавно в Олевській ОТГ Житомирської області під час археологічних розкопок були знайдені монети давньоримського часу

Loading...