Митрополит Антоній: Головна мета Форуму "Люди миру" - засвідчити всім, як прості українці бажають миру

Митрополит Антоній Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Форум "Люди миру" повинен показати усім "сильним світу цього", як прості українці, що живуть у прифронтовій зоні, хочуть миру. Про це, виступаючи на Форумі, заявив митрополит Антоній, митрополит Бориспільський і Броварський, керуючий справами Української Православної Церкви.

Він також привітав усіх присутніх зі святом Різдва Богородиці, повідомляє "112 Україна".

"Насамперед я хочу всіх привітати зі святом Різдва Божої Матері, свято, яке починає нову людську історію, тому що народилась та, яка дасть плоть і кров Сину Божому. Саме діва Божа, діва Марія народить господа Ісуса Христа, який буде примирителем між Богом і людьми і дасть сили всім поколінням, щоби змогти примиритися, коли на душі скорботно і коли є таке протистояння. Українська православна церква, церква Христова, має завдання - спасіння людей. Українська православна церква є плоттю від плоті, кров’ю від крові свого народу. Українська православна церква - це церква українського народу. І тому протягом нашої історії церква наша з народом переживає і радощі, і перемоги, і скорботи. І це стосується нашої історії", - зазначив він.

Митрополит Антоній нагадав, що останні шість років країна переживала нелегкі часи через конфлікт на сході.

"Ми прожили дуже важких шість років конфлікту на нашій Батьківщині. І Українська православна церква робила з самого початку все, що могла, щоби заспокоїти цих людей, тому що український народ і по ту сторону фронту, і по іншу сторону фронту - це діти Української православної церкви. І символічно, що цей форум відбувається саме в Святогірській лаврі, яка з самого початку цього конфлікту дійсно показала сутність церкви Христової. Коли тут люди знайшли притулок і домівку, коли просто не було, де дітися. І дуже важливо, що Українська православна церква старалася допомогти лаврі, щоб вона подбала про своїх людей. І саме відчуваючи відповідальність, любов до своїх людей, Українська православна церква 17 серпня ініціювала цей міжнародний форум", - додав він.

Митрополит також зачитав привітальне слово від блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

"Дозвольте оголосити привітальну адресу від імені Української православної церкви, блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Онуфрія. "Шановні учасники форуму. Мир божий - це божий дар. Святе Євангеліє нагадує нам слова …, який говорить: "блаженні миротворці, бо вони синами божими назвуться". Один зі святих отців церкви, говорячи про мир і згоду між людьми, сказав: "із всього того, чим люди хочуть насолоджуватися у житті, немає нічого солодшого, ніж мирне життя". Все, що ми називаємо приємним у житті, приємніше буває лише тоді, коли поєднується з миром. Господь тому і називає миротворців синами Божими, бо, несучи мир до людей, вони уподібнюються до Бога, свого Отця, Создателя, який своєю любов’ю знищує всіляку ворожнечу. Подібну діяльність Господь заповідує і нам. Ми повинні стримувати ненависть, зупиняти ворожнечу та помсту, припиняти сварки, … лицемірство, приборкувати в серці тліюче злопам’ятство, замість нього вводити мир, любов, радість, благість, великодушність. Збройний конфлікт - це кров, страждання, сльози. Як правило, у них, з їх великими геополітичними, політичними, економічними та іншими інтересами сильні світу цього не бачать простих людей, не відчувають їхніх болю, страждань та переживань. Саме тому сьогодні на форумі ми прислуховуємось до … простих людей, які живуть в прифронтовій зоні і особливо страждають від конфлікту. Мета сьогоднішнього нашого піклування полягає в тому, щоб, з однієї сторони, показати простих людей і їхні страждання, а з іншої - засвідчити сильне бажання миру", - зазначив він.

Loading...