live

Ми діємо рішуче і на випередження: Зеленський терміново звернувся до українців

Володимир Зеленський president.gov.ua

За словами президента, усі рішення, які були прийняті сьогодні РНБО, за два тижня будуть переглянуті

Президент України Володимир Зеленський записав термінове відеозвернення до громадян України, в якому розповів про обмеження, які запроваджуються для боротьби із коронавірусом. Трансляцію наживо вів телеканал ZIK.

"Ми діємо рішуче і на випередження. Сьогодні вирішено наступне: перше, ми закриваємо кордон для іноземців. Будуть закриті прикордонні пункти пропуску для пасажирського сполучення. 2 тижні, починаючи з 00 годин 1 хвилини 16 березня 2020 року іноземні громадяни не зможуть потрапити на територію України ні літаком, ні поїздом, ні автомобілем, ні будь-якими іншими засобами", - сказав він.

За словами президента, виняток для в'їзду громадян становлять іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, зокрема, представники офіційних міжнародних організацій та дипломатичних місій.

Зеленський заявив, що за 2 тижні це питання буде розглянуте повторно.

"Вантажні пункти пропуску, авіа-, залізничні, морські та автомобільні продовжать працювати. Екіпажі суден, літаків, вантажних автомобілів можуть заїжджати в Україну та піддаються медичній перевірці експрес-тестами", - додав Зеленський.

За словами президента, українців, які зараз перебувають за кордоном:

  • ті, хто вилетів з України чартерними рейсами у туристичну подорож, точно повернуться додому згідно з розкладом;
  • інші громадяни мають три доби, щоб повернутися регулярним авіасполученням.

"Ті, хто з об’єктивних причин не встигне цього зробити, мають звернутися в українське консульство. У спільній взаємодії з українськими авіакомпаніями вони будуть повернуті додому окремими нерегулярними рейсами", - наголосив президент.

При цьому усім громадянам в межах країни Зеленський наполегливо порекомендував утриматися від поїздок за кордон без крайньої необхідності.

За його словами, найближчим часом інфекційні медичні заклади у кожному регіоні України будуть повністю забезпечені експрес-тестами для виявлення ознак коронавірусу. Всі необхідні кошти для цього є.

Окрім цього, президент додав, що уряд заборонив експорт з України засобів індивідуального противірусного захисту. Для прийому складних випадків підготовлені понад 12 тисяч місць в інфекційних стаціонарах, є близько двох тисяч лікарів-інфекціоністів та більше п’яти тисяч середнього медичного персоналу. Вживаються заходи, щоб максимально підвищити спроможність лікарень приймати необхідну кількість пацієнтів для інтенсивної терапії.

"Національний банк України погодився підтримати мою ініціативу та розробити програму заходів щодо кредитної підтримки бізнесу та населення України", - зазначив Зеленський.

Президент підкреслив, що окрема увага буде приділена здоров’ю наших військових, а медичні працівники отримають додаткове матеріальне заохочення.

"Від кожного з нас дуже багато залежить. Кожна людина, у якої проявляються навіть легкі симптоми захворювання, повинна самоізолюватися протягом як мінімум семи днів та обов’язково звернутися до сімейного лікаря. Допомагають прості речі: мити руки з милом. Ретельно і більше 30 секунд. Користуватися дезінфектором, вітатися, не тиснучи руки та не цілуючи у щоки один одного, тримати дистанцію в один метр. Слід пам’ятати, що гречка, сірники і туалетний папір не рятують від коронавірусу. Потрібні критичне мислення, холодна голова та заходи гігієни", - резюмував він.

Раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що Україна з 17 березня повністю припиняє авіасполучення.

Loading...