МВФ стурбований через можливе зниження ціни на газ в Україні, – Мінфін

Сергій Марченко Мінфін

Наразі уряд проводить консультації з МВФ

Міжнародний валютний фонд стурбований можливим рішенням українського уряду стосовно зниження цін на газ для побутових споживачів. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю Радіо НВ.

За словами міністра, Україна у меморандумі з МВФ брала на себе чіткі зобов’язання щодо ринкового тарифоутворення на ринку природного газу.

"Про те, що таке рішення є можливим (зниження тарифів на газ, – ред.), наші партнери знають. В них є відповідна реакція. Вони занепокоєні, що ми в якійсь частині переглядаємо раніше взяті зобов’язання. Зараз питання полягає в тому, що це може бути частиною механізму або тимчасовим рішенням. Цим займається активно в.о. міністра енергетики. Вчора в нього, до речі, був дзвінок з МВФ. Я думаю, що сьогодні також будуть проведені відповідні консультації. Тобто це перманентний процес. Він відбувається постійно. Категорично сказати, що ми вже зробили щось дуже погане, поки що немає (підстав, – ред.)", – сказав Марченко.

Він наголосив, що наразі уряд проводить консультації з МВФ та намагається пояснити, що у разі не зниження тарифів, це матиме негативні наслідки в економіці.

Новини за темою: "Нафтогаз" заявив про готовність продавати газ українцям за регульованою ціною

Нагадаємо, раніше в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що ціни на газ для побутових споживачів будуть знижені з 1 лютого 2021 року.

Loading...