"Можемо рухатись до певних результатів": Україна визнала паспорти Косова

Фото з відкритих джерел

Україна офіційно не визнає незалежність Косова

Попри невизнання Косова з боку України, українська держава визнає його паспорти та не обмежує поїздки його громадян. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, передає RTV Ora.

"Ми офіційно не визнали Косово, але якщо поглянути на наші кроки, щось є. Минулого року ми прийняли рішення працювати з паспортами Косова. Зараз наш посол тут (у Тирані, - ред.) та посли в інших частинах світу отримали вказівки визнавати ці паспорти та не обмежувати поїздки. Можливо, починаючи з таких невеликих кроків, ми можемо рухатись до певних результатів", - сказав Боднар.

За словами заступника, некоректно порівнювати випадки Криму та Косова, оскільки контекст ситуацій зовсім різний.

"У випадку з Косово ми маємо країну, яку визнали низка країн, а у випадку Криму мова йде про територію, яка була відібрана силою Росією. Тож справа непроста", - додав Боднар.

Зазначимо, що після війни у 1999 році Косово залишається частково визнаною державою на Балканах. Її незалежність не визнають шість держав: Україна, Іспанія, Кіпр, Греція, Словаччина та Румунія.

Новини за темою: Хід пішаками: Косово і Сербія у великій геополітичній грі Трампа

Нагадаємо, наприкінці червня 2020 року спеціальний прокурор в Гаазі звинуватив чинного президента Косова Хашима Тачі й ще дев'ятьох осіб в скоєнні військових злочинів і злочинів проти людства. Їм інкримінують вбивства, викрадення людей, переслідування і тортури. Обвинувальний акт подав спеціальний прокурор Міжнародного суду щодо злочинів у Косові.

Loading...