live

МОЗ заборонить роботу всіх ринків у разі порушення карантину, - Ляшко

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко

Урядовий портал

За порушеннями на ринках стежать правоохоронці

Міністерство охорони здоров'я може в середу, 8 квітня, заборонити роботу ринків в Україні у разі систематичних порушень умов карантину, який ввели через розповсюдження коронавірусу COVID-19. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі програми "Свобода слова".

За його словами, поліція буде реагувати на порушення і закривати ринки, які не дотримуються спеціальних умов роботи під час карантину.

"На позаминулому тижні я видав постанову, яка чітко регламентує, коли органи місцевого самоврядування можуть дозволити відкривати ринки. Зараз ми разом з Національною поліцією аналізуємо, що відбуваються системні порушення... Якщо не буде ефекту - у середу ми скасуємо цю постанову та ринки закриють", - заявив Ляшко.

Нагадаємо, раніше МОЗ дозволило роботу продуктових ринків в Україні за умови дотримання деяких карантинних правил. Серед них: тільки ринок харчових продуктів; на ринку можуть перебувати не більше одного відвідувача на 20 кв.м; відстань між покупцями в чергах має бути не менше 1,5 м; торговці і покупці повинні мати на собі засоби індивідуального захисту; для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі має становити не менше 3 метрів.

Loading...