МОЗ внесло новий препарат у протокол лікування СOVID-19

Максим Степанов МОЗ

МОЗ прийняло рішення щодо внесення препарату "Дексаметазон" до клінічного протоколу

Міністерство охорони здоров'я України оновило протокол лікування COVID-19 та затвердило новий лікарський засіб, який можна використовувати при коронавірусній інфекції. Це препарат "Дексаметазон" з групи кортикостероїдних гормонів, повідомив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

"Вчора під моїм головуванням відбулося засідання робочої групи з провідними фахівцями країни щодо оновлення стандартів надання медичної допомоги при COVID-19. Зокрема, було розглянуте питання щодо внесення додаткових лікарських засобів, тобто розширення протоколу, яке ґрунтується на нашому досвіді, на клінічних випробуваннях інших країн.

Наприклад, було прийняте рішення щодо внесення препарату "Дексаметазон" до нашого клінічного протоколу – в який спосіб лікувати, як застосовувати", – розповів міністр.

Дексаметазон – це стероїдний препарат, який використовується з 1960-х років як протизапальний засіб, а також при лікуванні деяких видів раку. 

Згідно з дослідженнями іноземних вчених, для тих, хто перебував на штучній вентиляції легень, ризики смерті знизились з 40% до 28%. У пацієнтів, які потребували кисень – з 25% до 20%.

Водночас, покращень у пацієнтів, які перебували не в критичному стані, при лікуванні дексаметазоном не було.

Новини за темою: Компанія зі США могла надавати неправдиві дані щодо шкоди гідроксихлорохіну в лікуванні COVID-19, — The Guardian

Нагадаємо, раніше британські науковці заявляли, що препарат "Дексаметазон" може врятувати життя пацієнтів із коронавірусною хворобою COVID-19.Loading...