МОЗ розробило порядок організації харчування дітей в закладах освіти

Віктор Ляшко Фото з відкритих джерел

Документ також регулює харчування у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що відомство розробило проєкт постанови КМУ "Про затвердження Норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку". Про це повідомляє пресслужба МОЗ

"Для того, щоб зробити крок вперед до організації та впровадження здорового харчування для наших дітей, запрошуємо ознайомитися та долучитися до обговорення положень. Тим паче, що світова тенденція говорить про те, що наші діти стали більше їсти шкідливої їжі і менше рухатися. Тому, необхідно зробити дитяче харчування різноманітним та корисним",  - розповів Ляшко.

Він також зауважив, що це вперше, коли на законодавчому рівні буде врегульовано питання щодо харчування дітей з особливими дієтичними потребами, такими як цукровий діабет, непереносимість глютену, лактози тощо.

Новини за темою: У МОН назвали відповідальних за якість шкільного харчування

Як зазначається, проєкт передбачає заборону закупівлі, реалізації та пропонування дітям технологічно оброблених м'ясних та рибних страв (ковбас, сосисок, заморожених напівфабрикатів тощо), солодких газованих напоїв, енергетичних напої та будь-яких інших напоїв із вмістом доданих цукрів, також обмежується добова кількість солі, цукру, борошняних та кондитерських виробів, жирів.

Окрім цього, керівники закладів освіти та дитячих закладів оздоровлення та відпочинку матимуть можливість вибрати найефективнішу модель організації харчування з урахуванням особливостей відповідного закладу. Тобто вони зможуть впроваджувати кейтеринг, шляхом здачі харчоблоку закладу в оренду для організації харчування дітей, або власними силами закладу.

Новини за темою: Разумков запропонував ввести безкоштовне харчування для дітей загиблих військових, - законопроєкт

Нагадаємо, раніше заступниця міністра освіти та науки Любомира Мандзій заявила, що гаряче харчування в шкільні їдальні повернеться тільки після зняття карантинних обмежень. 

Loading...